Wiele miast (351)

Lokata bankowa – produkt tylko dla bogatych?

Chciałbyś oszczędzać i pomnażać oszczędności? Jesteś w błędzie, uważając, że możesz to robić wyłącznie wówczas, gdy posiadasz w portfelu pokaźną sumę, której nie potrzebujesz na bieżące wydatki.

Lokaty bankowe to produkty cieszące się dużym zainteresowaniem. Przyczyna jest prozaiczna – przed rozwojem bankowości elektronicznej i kont oszczędnościowych to właśnie one były jednym z najłatwiejszych sposobów, aby pomnożyć zgromadzony kapitał.

Sprawdź, jak zmieniła się oferta banków.

Reklama
Dziś, choć każdy z nas ma wiele możliwości, aby powiększyć kwotę oszczędności, to jednak wciąż uważamy lokaty bankowe za najlepsze rozwiązanie. Należysz do tej grupy konsumentów? Zanim zdecydujesz się na lokatę bankową, sprawdź, co musisz o wiedzieć o tym produkcie.
 
Banki walczą o każdego klienta
 
Być może wydaje ci się, że mając np. 1 000 zł oszczędności, bank nie będzie zainteresowany, aby podpisać z tobą umowy o lokatę. Mylisz się. Na polskim rynku działa bardzo dużo banków, a każdy z nich codziennie walczy o uwagę klientów. Atrakcyjne oprocentowanie kredytów czy
pożyczek nie wystarcza, aby zachęcić do siebie konsumentów – konieczne jest też przygotowanie atrakcyjnej oferty, jeżeli chodzi o produkty oszczędnościowe.

Z uwagi na powyższe, dziś na rynku wiele banków proponuje klientom założenie lokaty od kwoty nawet 100 zł! Musisz jednak wiedzieć, że deponując w banku na lokacie taką kwotę, nie zarobisz dużo. Sensownym wydaje się zatem zgromadzenie większego kapitału w wysokości np. 500 lub 1 000 zł. Wówczas, odbierając pieniądze, zarobek będzie dla ciebie odczuwalny.
 
 
Jak wybrać lokatę?
   

Skoro korzystasz z usług banku, możesz uważać, że najlepszą ofertę przygotuje dla ciebie bank, w którym masz rachunek bankowy. Niekoniecznie. W ostatnim czasie najlepsza oferta poszczególnych banków jest skierowana do nowych klientów. Jeżeli jesteś osobą podejrzliwą, możesz zastanawiać się dlaczego. Gdyż w ten sposób pracownik banku może – prędzej czy później – skusić się na skorzystanie z innych produktów bankowych, np. rachunku bankowe.
 
Powyższą rozwiązanie nie praktykuje każdy bank, ale większość. Bo zatem ostrożny. W pierwszej kolejności sprawdź też aktualny ranking lokat bankowych. W ten sposób szybko dowiesz się, którymi oferta warto się teraz zainteresować, nie będziesz też tracił czas na poszukiwanie ważnych informacji na poszczególnych stronach banku.
 
Od czego jest uzależnione oprocentowanie lokaty?
 
Czynników jest bardzo dużo, ale warto pamiętać, że jednym z ważniejszych – również z twojego punktu widzenia – jest długość trwania umowy. Przykładowo Idea Bank SA proponuje nowym klientom założenie Lokaty Happy. Oprocentowanie kształtuje się następująco:
 
4,00% w skali roku, jeżeli zdecydujesz się założyć lokatę na okres 2 miesięcy;

3,50% w skali roku, gdy wybierzesz lokatę na okres 1 lub 3 miesięcy.

Oferta jest skierowana wyłącznie do nowych klientów, którzy dotychczas nie korzystali z produktów banku. To kolejny czynnik, od którego banki często uzależniają wysokość oprocentowania swoich produktów.
 
Co istotne, jeżeli zdecydujesz się założyć lokatę w Idea Banku SA, nie będziesz musiał korzystać z dodatkowych produktów, np. rachunku bankowego.

Więcej: www.IdeaBank.pl

 
stat4u PortalPOLSKA.pl