Lublin
Łodzianie znają Lubelskie

Mieszkańcy aglomeracji łódzkiej dość dobrze znają nasz region i chętnie przyjeżdżają tu na wakacje. Szczególnie interesuje ich aktywny wypoczynek - turystyka rowerowa, konna, wędkarstwo oraz atrakcyjna oferta dla rodzin z dziećmi.

Reklama

Takie wnioski wynikają z licznych spotkań i rozmów na regionalnym stoisku podczas XXI Targów - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR, które odbyły się w dniach od 13 do 15 marca w Łodzi. Stoisko przygotował Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, a pracowników urzędu wspierali specjaliści promocji turystyki z różnych instytucji i organizacji regionu: Chełmskiego Ośrodka Informacji Turystycznej, Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej, Roztoczańskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego w Suścu, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Kraina Lessowych Wąwozów", Starostwa Powiatowego we Włodawie, Poleskiego Parku Narodowego, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Reklama________________________________________________________________________________

BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Lublinie
    
Tel. (w godz. 7-22) 534 - 787 - 231
do domów, biur, warsztatów itp.

________________________________________________________________________________________

Region lubelski był też promowany na stoisku Wschodniego Szlaku Rowerowego - Green Velo, powstającego w obszarze pięciu województw Polski Wschodniej - Warmii i Mazur, Podlasia, Lubelskiego, Podkarpacia i Świętokrzyskiego. Szlak, o łącznej długości blisko 2 tys. km, w naszym województwie liczy ponad 350 km i prowadzi z północnego wschodu na południowy zachód, m.in. przez: Janów Podlaski, Terespol, Kodeń, Jabłeczną, Włodawę, Wolę Uhruską, Chełm, Krasnystaw, Nielisz, Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Józefów, Susiec.

Łodzianie pytali nie tylko o szlaki rowerowe, ale także o trasy dla turystyki konnej oraz o atrakcyjne łowiska wędkarskie. Zwolennicy aktywnej turystyki dobrze znają trasy i ścieżki, w tym lessowe wąwozy w okolicach Kazimierza Dolnego i Nałęczowa, a także Roztocze i pobliski Zamość. Spore zainteresowanie budziły nowe atrakcje w ofercie hetmańskiego grodu, szczególnie zrewitalizowane obiekty forteczne - Muzeum Fortyfikacji i Broni w arsenale i prochowni oraz turystyczne trasy podziemne w Nadszańcu - Bastionie VII i w oficynach zamojskiego Ratusza.

Niemniejsze zainteresowanie budziła też oferta, otwieranego już 20 marca, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, a także nowego Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, które kusi bogatą kolekcją wojskowych samolotów i śmigłowców.

Duży odzew wśród zwiedzających targi miały organizowane na naszym stoisku konkursy z wiedzy o regionie, premiowane bezpłatnymi biletami do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce i do Poleskiego Parku Narodowego oraz materiałami promocyjnymi, w tym akcesoriami turystycznymi z logo regionu lubelskiego.

W najbliższych tygodniach Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego planuje turystyczną promocję na:  XXI Międzynarodowych Targach Turystycznych, SPA, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie w Katowicach (27-29 marca) oraz XX Targach Turystyki i Wypoczynku LATO w Warszawie (17-19 kwietnia). Nasz region będzie też  promowany, w ramach wspólnego stoiska Green Velo, na targach JANTUR w Kaliningradzie (9-11 kwietnia) i EXPO w Mediolanie (18-24 maja).

(ac)

 

stat4u PortalPOLSKA.pl