Wiele miast (351)

Kupno mieszkania jest obecnie jedną z najlepszych inwestycji

 
Pandemia spowodowała duże zmiany w naszym życiu. Znacznie więcej czasu spędzamy w swoich domach i mieszkaniach.

Kupno mieszkania jest obecnie jedną z najlepszych inwestycji, która gwarantuje pewną i bezpieczną i zyskowną lokatę kapitału.

Reklama
Inwestowanie w nieruchomości jest w dzisiejszych czasach jednym z najbardziej opłacalnych sposobów na lokatę swojego kapitału. Wiele osób zadaje sobie więc pytanie o to, w co dokładnie zainwestować? Dobrą odpowiedzią są domy i mieszkania, w tym także specjalnie przygotowane pod wynajem.
 
Deweloperem o ponad 20-letnim doświadczeniu w realizowaniu obiektów wielorodzinnych i jednorodzinnych dla wymagających jest Lofthaus Zabłocie. Dwukrotnie uhonorowany tytułem Krakowskiego Dewelopera Roku oraz nagrodą Złotego Sokoła. Inwestycje mieszkaniowe Spółki charakteryzują się dbałością zarówno o atrakcyjność formy architektonicznej, jak i funkcjonalność budynków oraz przemyślane rozkłady mieszkań. Firma jest członkiem wspierającym Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań.
 
Ze względu na specjalistyczną kategoryzację, wynajem dzielimy na dwa podstawowe rodzaje: krótko- i długoterminowy. Najem krótkoterminowy trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu dni i służy głównie turystom lub osobom podróżującym służbowo. W związku z tym wymaga on poświęcania większej ilości czasu, aby obsłużyć często zmieniających się najemców, a co za tym idzie – regularnego sprzątania, wymiany pościeli, ręczników, czy też naprawy usterek. Najem krótkoterminowy przy odpowiednim utrzymaniu obłożenia może być bardziej zyskowny, jednak niesie za sobą ryzyka związane z dużą rotacją osób przebywających w mieszkaniu.
 
W przypadku najmu długoterminowego, klasycznym przykładem długoterminowego najemcy w dużych polskich miastach są studenci. Najemca, najczęściej student lub osoba pracująca po studiach oczekuje większej niezależności i prywatności, dlatego w mieszkaniach inwestycyjnych najbardziej sprawdza się model wynajmu na poszczególne pokoje. Pokój w mieszkaniu inwestycyjnym powinien być jednoosobowy lub co najwyżej dwuosobowy, co gwarantuje najemcy podstawową niezależność i prywatność – jest jednak z niej w stanie zrezygnować w zakresie łazienki, kuchni i przedpokoju, które jako jedyne pozostają częścią wspólną wszystkich lokatorów mieszkania. 
 
W przypadku użytkowania lokalu mieszkalnego jako całości, klasycznym przykładem najemcy jest rodzina wynajmująca całe mieszkanie. Oczywiście może być ono podzielone na pokoje, lecz wówczas lokatorzy nie dysponują tak dużą swobodą i prywatnością względem innych.
 
Wśród oczekiwań inwestorów, na pierwszym miejscu powinien znaleźć się stabilny zwrot z inwestycji, czyli po prostu zarabianie na mieszkaniu. Zakładając zakup mieszkania i jego samodzielne wynajęcie, przy modelu długoterminowym generuje ono średnio 5% rocznej stopy zwrotu w stosunku do wartości mieszkania.
 
Zwrot z inwestycji to oczywiście nie wszystko. Inwestor, decydując się na zakup mieszkania inwestycyjnego, oczekuje również spokoju i komfortu psychicznego. To może zapewnić mu opcja wynajmu mieszkania firmie zarządzającej najmem w formie podnajmu pokoi, przez co staje się on właścicielem bezobsługowego lokalu. Inwestor zyskuje dzięki temu bezpieczeństwo i pewność, że przez kolejne lata będzie miał jeden obowiązek – comiesięczne sprawdzanie stanu swojego konta, na którym pojawiać się będzie gwarantowany czynsz waloryzowany o stopę inflacji.
 
Warto zarabiać pasywnie dzięki zakupieniu mieszkania inwestycyjnego, lub dzięki wynajmowaniu swojego mieszkania z gwarantowanym czynszem.
stat4u PortalPOLSKA.pl