Lublin
"Kozi Bór" na nowo

Sejmik Województwa Lubelskiego w drodze uchwały na nowo określa Obszar Chronionego Krajobrazu "Kozi Bór". Projekt dokumentu, przygotowany przez Departament Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego we współpracy z Wojewódzkim Biurem Geodezji w Lublinie oraz Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych, został właśnie przedłożony do konsultacji, które potrwają do 7 lipca br.

Reklama

Głównym celem uchwały jest uszczegółowienie przebiegu granic OChK "Kozi Bór", wyznaczenie sprawującego nad nim nadzór, a także aktualizacja ustaleń dotyczących czynnej ochrony ekosystemów oraz zakazów obowiązujących na jego terenie, wybranych spośród katalogu zakazów zawartego w ustawie o ochronie przyrody. Dodać należy, że proces uszczegółowienia granic Obszaru nie miał na celu zasadniczej ich zmiany, a jedynie ich dokładne określenie w oparciu o materiały źródłowe, przy czym przyjęto, że ich przebieg będzie prowadzony w miarę możliwości po granicy działek ewidencyjnych lub granicy użytków. W związku z uszczegółowieniem granic Obszaru, zmianie - zwiększeniu - uległa też jego powierzchnia: z dotychczasowych 12 681 ha na 12 820, 09 ha. Różnica ta wynika ze stopnia szczegółowości wyznaczenia granicy oraz ze zwiększenia dokładności wykonywanych pomiarów. W uchwale dokonano także uszczegółowienia opisu tekstowego przebiegu granic OChK "Kozi Bór". Nadzór nad Obszarem powierzono Dyrektorowi Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Zmieniony został również katalog zakazów obowiązujących w "Kozim Borze" - odstępstwa i zniesienia omówione zostały w dokumencie uzasadnienia projektu.
 

Reklama________________________________________________________________________________

BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Lublinie
    
Tel. (w godz. 7-22) 534 - 787 - 231
do domów, biur, warsztatów itp.

________________________________________________________________________________________

Projekt uchwały Sejmiku Województwa Lubelskiego w sprawie Obszaru Chronionego Krajobrazu "Kozi Bór" podlega konsultacjom z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2014 r., poz. 1118 z późn. zm.). Będzie on także uzgodniony z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Lublinie oraz zaopiniowany przez rady gmin: Żyrzyn, Końskowola, Kurów, Markuszów, Garbów, Abramów oraz Kamionka zgodnie z art. 23 ust. 2 i 3 ustawy o ochronie przyrody.

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami i do zaopiniowania projektu! Termin zgłaszania uwag mija 7 lipca 2015 r.

stat4u PortalPOLSKA.pl