Lublin
Konsultacje audytu turystycznego

Trwają prace nad nowym audytem turystycznym województwa lubelskiego. Autorzy dokumentu rozpoczęli spotkania konsultacyjne w wybranych miastach regionu. Pierwsze odbyło się 18 listopada w Lublinie.

Reklama

Ostatni audyt turystyczny dla województwa lubelskiego został opracowany w 2008 roku. - W ciągu siedmiu lat zmieniło się bardzo wiele - od nowej i modernizowanej infrastruktury turystycznej po nowe produkty, jak i możliwości finansowania inwestycji. Przykładem mogą tu być Lokalne Grupy Działania, które pojawiły się w gminach i powiatach obok Lokalnych Organizacji Turystycznych - wyjaśniał na spotkaniu w Lublinie Andrzej Wasilewski, kierownik Oddziału Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, dodając że jest potrzebny nowy dokument, uwzględniający aktualny obraz sytuacji i możliwości regionu dla dalszego planowania i finansowania rozwoju produktów turystycznych.

 

Wykonawcą audytu, wybranym w drodze przetargu przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, jest poznańska firma Landbrand, specjalizująca się w brandingu terytorialnym i konsultingu turystycznym. W ostatnich latach opracowała podobne strategiczne dokumenty m.in. dla województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. W naszym regionie współpracowała z powiatem i miastem Radzyń Podlaski, gminą Puławy, Lubelską Regionalną Organizacją Turystyczną oraz z miastem Lublin, dla którego opracowała strategię rozwoju turystyki do roku 2025.

 

Przedstawiciele samorządów oraz organizacji turystycznych z regionu uczestniczyli w pierwszym spotkaniu konsultacyjnym 18 listopada w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Obok nich obecni byli także reprezentanci m.in.: Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Muzeum Wsi Lubelskiej, Poleskiego Parku Narodowego, Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, a także Portu Lotniczego Lublin.

 

- Lubelskie lotnisko regionalne, podobnie jak modernizowany szlak drogowy łączący Lublin z Warszawą to wielkie atuty podnoszące wartość regionu lubelskiego jako turystycznej destynacji. Teraz nie ma problemu z dotarciem tu stałymi rejsami, w ciągu paru godzin, aż z dziewięciu portów lotniczych Europy, a podróż ze stolicy też nie stanowi już udręki - zaznaczył prowadzący spotkanie Hubert Gonera, dyrektor zarządzający Landbrand.

Reklama________________________________________________________________________________
 

Optima              
Zamów kuriera

Paczki, przesyłki
 

Kurier-Lublin.pl

Bezpłatna dostawa
sklepu spożywczego


tel. 534-787-231

WDomowychCenach.pl

_______________________________________________________________________________________

 

Agencja opracowuje obecnie ankiety zebrane w instytucjach, stowarzyszeniach, firmach turystycznej branży regionu, prowadzi też pogłębione wywiady z wybranymi specjalistami tej branży, a od początku grudnia zorganizuje cykl spotkań do przedyskutowania głównych założeń audytu.

 

Spotkania konsultacyjne odbędą się w:

 

Białej Podlaskiej - 1 grudnia, o godz. 10 w Urzędzie Miasta przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3, sala nr 238;

 

Chełmie - 2 grudnia o godz. 10 w Sali nr 1 Urzędu Miasta przy ul. Lubelskiej 65;

 

Zamościu - 3 grudnia o godz. 10 w Sali konferencyjnej Fortecznego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej przy ul. Łukasińskiego 2E;

 

Lublinie - 4 grudnia o godz. 10 w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Spokojnej 4.

 

- Zależy nam na tych spotkaniach, mimo że na potrzeby audytu robimy ankiety, pogłębione wywiady, specjalistyczne ekspertyzy i badania, bo to pozwoli nam przedyskutować i skonsultować wiele problemów i zebrać dodatkowo opinie ludzi bezpośrednio zaangażowanych w turystykę i jej rozwój w regionie - podkreślają Hubert Gonera i Grzegorz Niklas z firmy Landbrand, dodając, że to najlepszy sposób na określenie mocnych podstaw, na których będzie można budować program rozwoju produktów turystycznych tego regionu.

 

 

Zapytania i uwagi w sprawie audytu można kierować bezpośrednio do wykonawcy - tel. 61 221 79 17 lub do Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego - tel. 81 441 67 86, e-mail: tomasz.grodek@lubelskie.pl (Tomasz Grodek - Oddział Turystyki).

stat4u PortalPOLSKA.pl