Lublin
Kolejowy szlak z Chin do Europy

Grupa PKP CARGO i Zhengzhou International Hub z chińskiej prowincji Henan, utworzą w Małaszewiczach spółkę joint venture, która zajmie się kolejowym transportem kontenerów między środkowymi Chinami a Europą. Warunki współpracy obu firm określa podpisany wczoraj w Warszawie list intencyjny. Przed uroczystym podpisaniem listu delegaci z Chin uczestniczyli w spotkaniu z lubelskimi przedsiębiorcami, którego inicjatorem był marszałek Sławomir Sosnowski. Chińskiej delegacji z prowincji Henan przewodził Guo Gengmao, przewodniczący Stałego Komitetu Ludowego Kongresu Prowincji Henan.

Reklama

Wymiana handlowa między województwem lubelskim a prowincją Henan oraz kontynuacja rozmówSpotkanie z delegacją chińskiej prowincji Henan. W swoim wystąpieniu  marszałek nawiązał do kwietniowej wizyty w Chinach, gdzie zapoczątkowano rozmowy dotyczące rozwoju Centrum Logistycznego  w Małaszewiczach przy udziale istniejącego już połączenia Zhengzhou-Hamburg  w ramach projektu Nowego Jedwabnego Szlaku. (fot. BP) podjętych podczas misji gospodarczej w Zhengzhou i Pekinie były głównym tematem wyżej wymienionego spotkania, na którym marszałek Sosnowski nawiązał do kwietniowej wizyty w Chinach, gdzie jednym z tematów były rozmowy dotyczące rozwoju Centrum Logistycznego w Małaszewiczach. Marszałek podkreślił, że na Lubelszczyźnie istnieje ogromny potencjał gospodarczy i realne zainteresowanie przedsiębiorców, którzy chcą wysyłać swoje towary do Chin.

 

Dziękując marszałkowi Sosnowskiemu za wspieranie polsko-chińskiej współpracy i za trud włożony w promocję partnerskich stosunków miedzy Województwem Lubelskim a Prowincją Henan, przewodniczący delegacji Guo Gengmao potwierdził utworzenie centrum logistycznego z dystrybucją towarów na całą Europę w Małaszewiczach. Po spotkaniu marszałek i przewodniczący wymienili się upominkami nawiązującymi do tradycji i kultury regionów. (fot. BP)Położenie naszego regionu sprzyja lokowaniu centrów logistycznych, a z uwagi na bliskość transkontynentalnych szlaków komunikacyjnych, sektor logistyczny ma szansę stać się jedną z kluczowych dziedzin rozwoju gospodarki naszego województwa. Lubelszczyzna staje się jednym z głównych aktorów w relacjach polsko-chińskich, dlatego kolejnym krokiem, który chce podjąć marszałek jest ubieganie się o organizację Forum Regionów Polska - Chiny w 2017 roku, które odbywa się cyklicznie w Chinach i w Polsce.

 

Dziękując marszałkowi Sosnowskiemu za wspieranie polsko-chińskiej współpracy i za trud włożony w promocję partnerskich stosunków miedzy województwem lubelskim a prowincją Henan, przewodniczący chińskiej delegacji Guo Gengmao potwierdził plan stworzenia w Małaszewiczach centrum logistycznego z dystrybucją towarów na całą Europę. Zaznaczył, że liczy na wspieranieNa Lubelszczyźnie istnieje ogromny potencjał gospodarczy i realne zainteresowanie przedsiębiorców, którzy chcą wysyłać swoje towary do Chin- podkreślał marszałek Sosnowski. (fot. BP) wzajemnych relacji i liczy na rozwój gospodarczy ze wspólnymi korzyściami dla obu stron, nie tylko dla Chin.

Reklama________________________________________________________________________________

BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Lublinie
    
Tel. (w godz. 7-22) 534 - 787 - 231
do domów, biur, warsztatów itp.

________________________________________________________________________________________

 

Marszałek potwierdził, że współpraca naszego regionu i prowincji Henan systematycznie rozwija się, a obecność na spotkaniu lubelskich przedsiębiorców reprezentujących sektor logistyczny, lotniczy i handlowy tylko potwierdza fakt, iż w naszym województwie istnieje duży potencjał i chęć podejmowania wyzwań.

 

Po spotkaniu na konferencji zorganizowanej przez firmę PKP Cargo podpisany został list intencyjny Po spotkaniu odbyła się konferencja zorganizowana przez firmę PKP Cargo na której podpisany został list intencyjny określający zakres i warunki współpracy PKP CARGO i  Zhengzhou International Hub.  (fot. BP)określający zakres i warunki współpracy z chińską firmą Zhengzhou International Hub. Kluczowym elementem projektu jest rozbudowa należącego do PKP CARGO suchego portu w Małaszewiczach na granicy polsko-białoruskiej. W efekcie liczba pociągów z Chin do Europy współobsługiwanych przez PKP CARGO może wzrosnąć do 300 rocznie.

 

Oba podmioty utworzą w ciągu trzech miesięcy od zawarcia umowy spółkę joint venture, w której Po spotkaniu odbyła się konferencja zorganizowana przez firmę PKP Cargo w której uczestniczyli przedstawiciele chińskiej prowincji Henan, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej. (fot. BP)obejmą po 50% udziałów. Opracuje ona biznesplan inwestycji w centrum logistycznym w Małaszewiczach. Wykorzystując istniejącą infrastrukturę możliwe będzie przystosowanie go do przeładunku zwiększonej liczby kontenerów z Chin i świadczenia dodatkowych usług logistycznych, np. magazynowania i konfekcjonowania. Dzięki temu Małaszewicze mają szansę stać się głównym hubem dla kontenerów przewożonych koleją pomiędzy Chinami a Europą.

stat4u PortalPOLSKA.pl