Poznań
"Kobiety bezpieczne nie tylko od święta"

7 marca br. w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu odbyła się debata z okazji „Dnia Kobiet” pn. „Kobiety bezpieczne na co dzień”. Wśród zaproszonych Pań były przedstawicielki różnych profesji, które na co dzień angażują się i wykazują dużą aktywność w zakresie przeciwdziałania przemocy oraz promowania zasad bezpieczeństwa wśród kobiet.

Reklama
Gości przywitał Komendant Miejski Policji w Poznaniu mł. insp. Roman Kuster oraz Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu nadkom. Hubert Haegenbarth, którzy przypomnieli i podsumowali działania prewencyjne związane z prowadzonym projektem „Akademia Bezpiecznej Kobiety”. Projekt ten prowadzony jest już od ponad 4 lat przez policjantów, terapeutów i trenerów samoobrony. Wzięło w nim udział już kilka tysięcy Poznanianek i ciągle cieszy się dużą popularnością.

Gospodarze odpowiadali na pytania Pań, które szczególnie interesowały się tematyką bezpieczeństwa związaną z przemocą domową oraz działaniami profilaktycznymi prowadzonymi przez policjantów. Zwróciły uwagę na potrzebę edukacji także wśród nastoletnich dziewcząt, które często nie mają świadomości istniejących zagrożeń.

W trakcie spotkania asp. sztab. Joanna Kęcińska z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przedstawiła zebranym w formie prezentacji zagadnienia związane z przemocą wobec kobiet ze szczególnym uwzględnieniem najnowszego z zagrożeń jaką jest cyberprzemoc.

Na Panie czekało także wiele niespodzianek, wśród nich konkurs prewencyjny „Portret Pamięciowy”. Laureatki otrzymały upominki i pamiątkowe dyplomy. Wszystkie uczestniczki otrzymały poradniki „ABC Bezpiecznej Kobiety”.

Uczestniczki zostały uhonorowane tytułem ambasadorek „Akademii Bezpiecznej Kobiety” i odebrały potwierdzające to certyfikaty. Panie zobowiązały się do realizacji wynikających z tej funkcji zadań. Rolą Ambasadorek jest:

- propagowanie kultury wolnej od przemocy,
- promowanie wśród kobiet idei dbania o własne bezpieczeństwo,
- przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu kobiet,
- wspieranie kobiet i inspirowanie ich do poszukiwania pomocy w sytuacjach trudnych i kryzysowych,
- przeciwstawianie się i reagowanie na wszelkie przejawy naruszania godności kobiet,
- promowanie działań na rzecz aktywnego, zdrowego trybu życia.
AM fot. KWP
stat4u PortalPOLSKA.pl