Kultura Edukacja
Kapsuła czasu, stare samochody i koncerty gwiazd na Bulwarze Nadwiślańskim
Sylwia Grzeszczak była gwiazdą sobotniego wieczoru podczas tegorocznych Dni Ziemi Tczewskiej.
Tczewianie jak co roku rozpoczęli sezon letni huczną imprezą plenerową na nadwiślańskim bulwarze. Głównym organizatorem obchodów Dni Ziemi Tczewskiej było Centrum Kultury i Sztuki, które zapewniło moc atrakcji. Można było wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych, rekreacyjnych, spróbować swoich sił w konkursach, a nawet samemu zaprezentować się na scenie.
Każdego, kto w sobotę pojawił się na bulwarze nad Wisłą, poczęstowano tradycyjną kociewską zupą owocową. Tego dnia zaprezentowali swoje talenty tancerze z Tczewskiej Akademii Kreacji Tańca, a na dużej scenie wystąpiły zespoły Nature’s Print, Czarne Kwiaty oraz gwiazda wieczoru – Sylwia Grzeszczak. Nagrodą dla wszystkich, którzy pomimo kapryśnej pogody dotrwali do końca, był pokaz fajerwerków.
W niedzielę mogliśmy zapoznać się z działalnością sekcji artystycznych, działających przy Centrum Kultury i Sztuki, zaprezentować się szerszej publiczności w plenerowym karaoke czy wziąć udział w pokazach sprzętu pożarniczego.
Odbyła się druga edycja Wielkiej Klaksonady. Na bulwarze pojawiły się stare samochody i motocykle, wzbudzając powszechne zainteresowanie. Ich właściciele chętnie pokazywali nietypowe wnętrza aut, a na umówiony sygnał uruchomili klaksony.
Niecodziennym wydarzeniem tego dnia było wykonanie wielkiej planszy „Mój Tczew przyszłości” – każdy mógł na niej przedstawić swoją wizję miasta. Zwinięta plansza trafiła do metalowej kapsuły, która po zaplombowaniu została zakopana na bulwarze. Czy życzenia tczewian, dotyczące przyszłości miasta się spełnią, przekonamy się za dziesięć lat, kiedy kapsuła zostanie wydobyta.
Swoje stoiska miały tczewskie instytucje oraz organizacje pozarządowe – Miejska Biblioteka Publiczna, Fabryka Sztuk, Dawny Tczew, Spółdzielczy Dom Kultury, Fundacja dla Tczewa, Polskie Stowarzyszenie na Recz Osób Upośledzonych Umysłowo, Tczewski Klub Krótkofalowców, Centrum Kształcenia Zawodowego „Nauka”, Fundacja Edukacyjno-Wychowawcza „Arka Noego”, Tczewskie Towarzystwo Kulturalne „Brama”, Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie, Fundacja Pokolenia, ZHP.
Fabryka Sztuk zaprosiła ponadto na spotkanie z twórczością Elżbiety Szczodrowskiej-Peplińskiej i Roberta Peplińskiego. Imprezy towarzyszące – Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Józefa Kruży i Turniej Piłki Plażowej – przygotowało także Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.
M.Ś.
Źródło: wrotatczewa.pl
-
Jak wybrać półkotapczan?
-
Księga oszczędnościowa..
-
Jak wybrać idealne kolczyki na..
-
Czy każdy może napisać powieść?..
-
Noclegi apartamenty Róża Wiatrów..
-
Bezpłatne webinarium pt. Czy..
-
Kurtyny spawalnicze i ich..
-
Dieta ketogeniczna – czym jest,..
-
Węże strażackie: Kluczowe..
-
Automatyczny Trading Krypto dla..
-
Centrum Leczenia Jelit w Poznaniu..
-
AG.pl oferuje szeroki asortyment..
-
Klinika Centrum Terapii Jelit –..
-
Serwis Niedźwiedzia w Luboniu -..
-
Pyłek pszczeli - właściwości,..
-
Miód Gryczany - Cudowny Dar Natury
-
Wydajne i bezawaryjne kasy..
-
Jak przygotować samochód do..
-
Carpathian Startup Fest 2024...
-
Bezpieczeństwo na Wodzie:..
-
Pielęgnacja zasłon tkaninowych:..
-
Cynamon jako skuteczny sposób na..
-
Borowik Szatański, Borowik Ponury..
-
Ślad czeskich kopaczy kryptowalut..