Wiele miast (351)

Jak skutecznie przedłużyć letnią opaleniznę?

Piękne i opalone ciało dodaje młodości i pewności siebie. Ważne jest jednak, aby z opalenizną nie przesadzić, ponieważ może to tylko zaszkodzić. Opalenie się to jedna kwestia, a utrzymanie jej jak najdłużej - druga i zupełnie inna. Sprawdź, co zrobić, aby cieszyć się opalonym ciałem na długo po wakacjach i jak bezpiecznie się opalać!

Pamiętaj, aby zyskać wszelkie dobroczynności słońca, korzystać z niego z umiarem!

Reklama
Słońce może, ale nie musi szkodzić

Każdy z nas czeka na lato. Promienie słońca, długie dni i wieczory to coś, na co czeka wiele osób. Wraz z wakacjami mamy również możliwość opalania się, z czego nie da się nie skorzystać. Pięknie przybrązowiona skóra i naturalnie rozjaśnione włosy dodają pewności siebie i niepodważalnej lekkości.

Niestety, obok tych pozytywnych aspektów słońca, wyróżnić można te niekoniecznie dobre. Nadmiar słońca i wystawianie się na jego działanie bez żadnej ochrony, niesie wiele szkodliwości. Przede wszystkim zamiast naturalnej opalenizny, dosłownie można się spalić i poparzyć; a włosy zamiast delikatnego rozjaśnienia, przesuszą się i będą zniszczone. 
 

Bezpieczne opalanie to 1 krok do długotrwałej opalenizny

To czy Twoja opalenizna utrzyma się na długo jest uwarunkowane tym, jak będziesz się opalać. Pamiętaj zatem, aby zawsze wychodząc na słońce zastosować krem z filtrem. Nanieś go nie tylko na ciało, ale również na twarz. Kremy takie ograniczają negatywny wpływ słońca na skórę, a nie
uniemożliwiają opalenie się. Wiele osób twierdzi, że skoro chcą się opalić, bez sensu jest chronienie się przed słońcem.

To błędne przekonanie, bowiem aplikacja kremu również 
umożliwia opalanie, z tym, że jest ono bezpieczniejsze. Jedną z największych zalet stosowania kremów z filtrami jest to, że opaleniznę będziesz nabywać stopniowo. Dzięki temu będzie ona trwalsza.

Zbyt szybkie opalanie się i to bez żadnej ochrony grozi tym, że Twoja skóra szybko zacznie się złuszczać, a wraz z tym opalenizna zniknie. 
Poza tym szybkie
   
i intensywne opalanie grozi spaleniem się na czerwono, nawet jeśli zazwyczaj zyskujesz piękną brązową opaleniznę. Unikaj zatem opalania się bez żadnej ochrony, a na słońce wystawiaj się stopniowo.


Jak utrzymać opaleniznę?

Na lato czekamy cały rok. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Chciałoby się przedłużyć wakacje, jednak nie jest to możliwe. Na szczęście możesz wyposażyć się we wspaniałe wspomnienia i pozytywne aspekty słońca - opaleniznę, rozjaśnione włosy i pozytywny humor! Skupiając się na opaleniźnie, bo to jej poświęcony jest ten artykuł, możesz ją zatrzymać na dłużej niż Ci się wydaje.
 
  • Przede wszystkim zadbaj o to, aby każdego dnia nawilżać skórę całego ciała i twarzy. Słońce wysusza, a sucha skóra nie wygląda zdrowo i szybciej się złuszcza, a wraz z łuszczeniem się schodzi opalenizna. Z kolei odpowiednio nawilżona jest miękka, a naskórek nie ściera się tak szybko. W efekcie opalenizna utrzyma się na dłużej! Do nawilżania wybieraj albo zwyczajne balsamy do ciała, albo stricte do opalonej skóry. Jeśli nie wiesz, po jaki produkt sięgnąć, zajrzyj na ofertę balsamów do ciała Garnier, spośród której na pewno znajdziesz idealny produkt.
     
  • Dobrym sposobem na przedłużenie opalenizny jest stosowanie kremów w ciemnym kolorze. Najczęściej są to kosmetyki czekoladowe, kakaowe lub kawowe. Sprawiają one, że zaraz po ich aplikacji opalenizna jest bardziej podkreślona. Musisz jednak uważać, ponieważ nie nawilżają one tak bardzo, jak specjalne nawilżające balsamy.
     
  • Jeśli chcesz szybko podkreślić opaleniznę, a także mieć pewność, że dogłębnie nawodnisz skórę, sięgnij po olejki do ciała. Garnier oferuje np. Upiększający olejek do ciała,  który natychmiast podbije opaleniznę, a dzięki dobremu nawilżenie sprawi, że opalenizna nie zniknie tak szybko.
     
  • Dla utrwalenia opalenizny możesz również skorzystać z samoopalacza. Kosmetyk ten wybieraj i aplikuj starannie. Nieuważna jego aplikacja może sprawić, że będziesz miała plamy na ciele, co z pewnością nie wygląda estetycznie.

Więcej: www.Garnier.pl

 
stat4u PortalPOLSKA.pl