Wiele miast (351)

Jak produkowane są meble miejskie?

 
Niecodzienna, tajemnicza nazwa „meble miejskie” kryje pod sobą dość zwyczajne, wszystkim znane elementy infrastruktury miejskiej, z której na co dzień wszyscy korzystają.

Ławka w parku, stojak na rowery, ozdobne donice, kosze na śmieci czy nawet słupki to wszystko to tylko niewielka część mebli miejskich, z jakich korzystamy podczas naszych codziennych czynności.

Reklama
Jak wygląda produkcja mebli miejskich?
 
Mało kto zastanawia się nad tym jak dany element infrastruktury został wyprodukowany. Jak długą drogę musiał przejść materiał, by powstał ten elegancki, ale i nowoczesny stojak na rowery. No i najważniejsze – jak to się dzieje, że wyrób ten mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych nadal pozostaje niezniszczony?
 
Powstanie konkretnych mebli miejskich wymaga oczywiście wcześniejszego ich zaprojektowania. Nie tylko pod względem wyglądu samego projektowanego wyrobu, ale i miejsca, w którym zostanie umieszczony. Właśnie miejsce jego umieszczenia jest niezwykle ważne – to od otaczającej infrastruktury i panującego klimatu zależy ostateczny wygląd wyrobu. W innym stylu zostanie zaprojektowana ławka w parku, a w jeszcze innym ławka mieszcząca się na starym mieście. Wszystko musi ze sobą idealnie współgrać i pasować.
 
 
Meble miejskie muszą charakteryzować się wysoką jakością
 
    Samo zaprojektowanie mebli miejskich może nie być takie trudne jak zadbanie o ich właściwą jakość. Są one bowiem narażone
na zmienne warunki atmosferyczne: słońce, deszcz, śnieg, mróz. Wszystko to ma ogromny wpływ na ich wygląd.

Właściwe ich wykonanie, zadbanie o zastosowanie wysokiej jakości materiałów,
a następnie ich odpowiednia obróbka są
w stanie zapewnić długoletnią żywotność zakupionych wyrobów.

Ważne okazuje się korzystanie z pomocy wyspecjalizowanych firm jak Metaltech.pl. Wysoka jakość materiałów, proces cynkowania ogniowego, a następnie malowania proszkowego jakiemu poddawane są wyroby sprawią, że przy ich odpowiedniej konserwacji będą służyć społeczeństwu przez wiele lat.
 
Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto słyszał o cynkowaniu czy malowaniu proszkowym. O infrastrukturę dbało się najczęściej późną jesienią, tak by zabezpieczyć wszystkie elementy przed mrozami, a następnie wiosną by je odnowić. Dziś, gdy technologie idą do przodu wszystko wykonywane jest na najwyższym poziomie przedłużającym ich żywotność.

(a)
 
stat4u PortalPOLSKA.pl