Wiele miast (351)

Inwestowanie w czasie pandemii

 
Pandemia zdemolowała gospodarkę światową, ale
już w jej trakcie wyłania się z tej katastrofy nowy porządek. Zawsze tak jest, że ktoś zyskuje, a ktoś traci. W większości rozwiniętych państw instytucje nadzoru finansowego podjęły przeciwdziałania.
Także w Polsce Rada Polityki Pieniężnej Narodowego Banku Polskiego bardzo szybko zareagowała obniżaniem stóp procentowych, aby chronić gospodarkę przed skutkami lockdownu, czyli zamrożenia aktywności w wielu branżach.

Reklama
Na obniżeniu stóp procentowych zyskali i nadal zyskują kredytobiorcy, ale tracą inwestorzy posiadający środki finansowe (czyli po prostu oszczędności) do zainwestowania. Mądrze trzeba w tej sytuacji podejmować decyzje inwestycyjne.
 
Eksperci są zdania, że jeszcze przez wiele miesięcy utrzymywane będą w Polsce niskie stopy procentowe, a potem ich wzrost będzie rzecz jasna stopniowy, nie nagły. A nawet, gdy po wielu miesiącach stopy procentowe być może wrócą do stanu sprzed pandemii, to także na tych wyższych poziomach, niż obecny bardzo niski ich stan - inwestowanie w zwykłe lokaty bankowe nie będzie opłacalne. Bo już przed pandemią nie było opłacalne.
 
 
Znacznie większe dochody zapewnia inwestowanie w akcje przedsiębiorstw
 
Zwłaszcza obecnie, gdy rynki finansowe dopiero wychodzą z zapaści spowodowanej kolejnymi falami epidemii, a jednocześnie trwają masowe szczepienia, w większości rozwiniętych krajów dochodzące do poziomów odporności zbiorowej na Covid-19.

    Warto wybierać najbardziej obiecujące walory i mądrze w nie inwestować, wiedząc przy tym, że ryzyko, które jednak zawsze występuje, obecnie nie jest wielkie, bo sytuacja epidemiczna najprawdopodobniej będzie się poprawiać, a ewentualne kolejne
fale zakażeń będą już tylko znikome oraz nie będą już rzutowały
na sytuację ekonomiczną.

Inwestowanie w akcje dostępne jest na nagradzanej platformie SaxoTraderGO, która zapewnia inwestorom dostęp do akcji ponad
19 tysięcy firm z rynków głównych i wschodzących na 37 giełdach
z całego świata.
 

Warto nasze pieniądze uruchamiać
 
- pozwalać im „pracować” niemal przez całą dobę, na wielu rynkach światowych, aktywnych praktycznie nieustannie, bo strefy czasowe uaktywniają notowania giełdowe od rynków wschodnich Japonii, Singapooru, Hong Kongu, Korei Płd, potem Europy i zaraz amerykańskie giełdy ożywają, do godzin nocnych w naszej strefie czasowej – i tak doba, za dobą.
 
Więcej informacji można uzyskać na stronach związanych z giełdą.

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami, które wiążą się z wysokim ryzykiem nagłej utraty pieniędzy ze względu na wykorzystanie dźwigni finansowej. 66% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu CFD za pośrednictwem tego dostawcy. Inwestor powinien rozważyć, czy rozumie, jak działają produkty CFD, FX i wszelkie inne, oraz czy może pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
stat4u PortalPOLSKA.pl