Mysłowice
Internetowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Mysłowiccy policjanci na bieżąco weryfikują zagrożenia, jakie wskazują mieszkańcy na mapie zagrożeń. Od początku działalności do końca lutego odnotowano 355 zgłoszeń od obywateli Mysłowic na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Reklama
Kiedy zgłoszenie trafi na mapę, wyświetli się w kolorze zielonym. Policja zapozna się z nim i przyjmie do sprawdzenia - obsługujący funkcjonariusz zmieni kolor na żółty i niezwłocznie, najdalej w ciągu 5 dni sprawdzi, czy było zasadne. Jeśli tak, zgłoszenie trafi na mapę, jeśli nie, zostanie usunięte (pozostanie jednak widoczne dla policjantów, którzy będą mieli dany punkt na uwadze przy ewentualnych interwencjach lub kolejnych zgłoszeniach).
 
Zgłoszenia są anonimowe, z jednego komputera można wysłać tylko jedno na dobę. W pierwszym półroczu funkcjonowania KMZB, na terenie Mysłowic, główne zagrożenia jakie były zgłaszane to:
- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (152 przypadki),
- niewłaściwe parkowanie (69 przypadków),
- przekraczanie dozwolonej prędkości (45 przypadków),
- zła organizacja ruchu drogowego (4 przypadki).

Reklama__________________________________________________________________________________________

Zakupy w Mysłowicach
 
 
Tel. (w godz. 6-22) 530 - 639 - 395
 
 
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
___________________________________________________________________________________________________
  Pomagamy dzieciom, Ty także przekaż
obowiązkowy 1 proc. z rozliczenia PIT

Cel: Fundacja Uśmiech Puchatka Radom 8140 
  KRS 0000270261
___________________________________________________________________________________________________
 
Ok. 1/3 zgłoszeń została uznana przez weryfikujących policjantów jako nie potwierdzone. Nie zmienia to faktu, gdyż stróże prawa mysłowickiej jednostki w dalszym ciągu kontrolują wyznaczone miejsca oraz obejmują je nadzorem w trakcie pełnienia służby. W kwestii zgłaszanych zagrożeń związanych z parkowaniem, weryfikujący zagrożenie policjanci ruchu drogowego, w pierwszej kolejności zawsze sprawdzają status danej drogi i na tej podstawie ustalają, czy zostały naruszone normy prawne (chodzi o drogi wewnętrzne usytuowane głównie na osiedlach). Natomiast w przypadku wykazywania zagrożenia spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, w pierwszej kolejności weryfikowana jest kwestia dotycząca miejsc objętych zakazami wykazanych w art. 14 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. 
 
Apelujemy do mieszkańców, aby zgłaszali zauważony problem, związany z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Policja zawsze sprawdzi otrzymany sygnał. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl