Lublin
Internet dla wiedzy i edukacji

Samorządowcy oraz przedsiębiorcy spotkali się w Hotelu Focus w Lublinie, na konferencji podsumowującej projekty „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w województwie lubelskim - edycja II" i „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w województwie lubelskim - edycja III". Podczas spotkania poznaliśmy zwycięzcę konkursu komputerowego skierowanego do najmłodszych uczestników obu projektów.

Reklama

Konferencję rozpoczął marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski, który wskazał, że projekty z wykluczeń cyfrowych pokazały w dobitny sposób jak wielkie są potrzeby mieszkańców regionu lubelskiego, jeżeli chodzi o niwelowanie różnic i opóźnienia w ucyfrowieniu społeczeństwa. Dodał, że to czego doświadczyliśmy podczas realizacji projektu będzie dla nas bardzo ważnym odbiciem ku przyszłości. Następnie odbyło się wręczanie nagród laureatom konkursu komputerowego pt. „Moje okno na świat - jak pokonaliśmy wykluczenie cyfrowe" którymi zostali:

 

Uczestnicy konferencji.I Miejsce - Joanna Głuch, Gmina Mircze

II Miejsce - Hubert Wileński, Gmina Kąkolewnica

III Miejsce - Michalina Mazur, Miasto Lubartów

IV Miejsce - Wojciech Jurkowski, Miasto Radzyń Podlaski

V Miejsce - Aleksandra Wach, Gmina Kąkolewnica

VI Miejsce - Julita Krasuska, Gmina Wohyń

VII Miejsce - Julia Barszczyk, Gmina Ostrów Lubelski

 

 Konferencję rozpoczął marszałek województwa lubelskiego Sławomir SosnowskiW drugiej części konferencji dyskutowano na temat Internetu dla wiedzy i edukacji. Swoje wystąpienia związane z wpływem technologii cyfrowych na wiedzę i edukację oraz doświadczeniem z zakresu przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu na rzecz mieszkańców regionu zagrożonych wykluczeniem z aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie informacyjnym zaprezentowali: Przemysław Żydok - członek zarządu Fundacji Aktywizacja, Radosław Panas - prezes Fundacji VCC, Paweł Chudy - wiceprezes Zarządu, Syntea S.A., Robert Jurek - Latarnik Polski Cyfrowej, Monika Kapuśniak- nauczycielka w Pallotyńskim Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego w Lublinie, Anna Podgórska - zastępca dyrektora PCPR w Kraśniku. Na konferencji obecni byli także liczni przedstawiciele gmin i powiatów z województwa lubelskiego, przedsiębiorcy, przedstawiciele sektora wiedzy i edukacji oraz Latarnicy Polski Cyfrowej.

 

Realizacja w/w przedsięwzięć dotyczących walki z wykluczeniem cyfrowym objęła w sumie 81 gmin na terenie Lubelszczyzny, których łączna wartość przekroczyła sumę 41 mln zł i stała się tym samym jedną z największych inicjatyw w walce z wykluczeniem cyfrowym w Polsce zrealizowanych w perspektywie finansowej 2007-2013.
 

Reklama________________________________________________________________________________
 

Optima              
Zamów kuriera

Paczki, przesyłki
 

Kurier-Lublin.pl

Bezpłatna dostawa
sklepu spożywczego


tel. 534-787-231

WDomowychCenach.pl

_______________________________________________________________________________________

stat4u PortalPOLSKA.pl