Nagrodę Burmistrza otrzymali:
1. Ewa Bukowska – dyrektor Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej; za realizację wielu projektów na rzecz społeczności lokalnej, otrzymane certyfikaty oraz za zaangażowanie w przygotowanie i realizację programu obchodów 600-lecia miasta.
2. Małgorzata Bałęczna – kierownik filii bibliotecznej w Krotoszynie; za aktywną współpracę z placówkami oświaty i stowarzyszeniami.
3. Lidia Nadstawska - Zybała – dyrektor Szkoły Podstawowej w Świnkowie; za podejmowanie działań wykraczających poza zadania statutowe szkoły oraz za zaangażowanie na rzecz pielęgnowania i upowszechniania zwyczajów i obrzędów regionalnych.
4. Klaudia Szubert – nauczyciel muzyki; za długoletnie prowadzenie chóru IZYDORKI oraz promowanie gminy Krotoszyn poprzez muzykę. Chór IZYDORKI 2 miesiące temu obchodził 10-lecie swojej działalności.
5. Ilona Ibron-Pawlak – nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego oraz muzyki w Gimnazjum Nr 4; za kreatywność i motywowanie uczniów do aktywności i rozwijania talentów; za angażowanie się w organizację Międzyszkolnego Przeglądu Piosenki Obcojęzycznej.
6. Arletta Polańska – instruktor w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury, Kierownik Artystyczny Zespołu Tańca Ludowego „Krotoszanie”; za długoletnie zaangażowanie na rzecz ciągłego podnoszenia poziomu artystycznego zespołu, za promowanie gminy Krotoszyn poza granicami naszego kraju oraz za aktywny udział w obchodach 600-lecia miasta.
7.
Grzegorz Polański – nauczyciel muzyki w Gimnazjum Nr 2, prezes stowarzyszenia Miłośników Zespołu „Krotoszanie”; za promowanie gminy Krotoszyn poprzez muzykę oraz za aktywny udział w obchodach 600-lecia miasta.
8. Michał Chwaliński – nauczyciel muzyki w Zespole Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi; za realizację projektów edukacyjnych i kulturalnych. Autor śpiewnika dla dzieci pt. „Na dziecięcą nutę”, który ukazał się kilkanaście dni temu. Śpiewnik wydany przez Wydawnictwo HARMONIA w nakładzie 3.500 egz.
9. Piotr Mikołajczyk – dyrektor Muzeum Regionalnego w Krotoszynie; za zaangażowanie w przygotowanie i realizację programu obchodów 600-lecia miasta. Autor publikacji KALENDARIUM DZIEJÓW MIASTA.
10. Antoni Korsak – Prezes Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej, Przewodniczący Rady Muzeum; za aktywne włączenie się w obchody 600-lecia miasta, między innymi za przygotowanie sesji popularno-naukowej.
11. Edward Jokiel – emerytowany nauczyciel I L.O. w Krotoszynie, aktywny członek Rady Muzeum; za zaangażowanie w prace zespołu historycznego w ramach obchodów 600-lecia miasta.
12. Andrzej Blandzi – emerytowany nauczyciel, członek TMiBZK, od 2004 r. pracuje społecznie w zespole redakcyjnym cyklu wydawniczego „Krotoszyn i okolice”, pełniąc jednocześnie funkcję korektora.
13. Wojciech Szuniewicz – dyrektor Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, za kontynuację ogólnopolskiego projektu „Teatr Polska”, za konsekwencję w realizacji nowatorskich i ciekawych wydarzeń kulturalnych oraz za zaangażowanie w pracy Komitetu Organizacyjnego obchodów 600-lecia miasta.
14. Robert Kaczorowski – dyrygent Krotoszyńskiej Orkiestry Dętej; za ciągłe podnoszenie poziomu artystycznego orkiestry oraz za zaangażowanie się w obchody 600-lecia miasta.
15. Wiesława Raś – pracownik Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, wieloletni opiekun Krotoszyńskiej Orkiestry Dętej; za aktywną działalność w Towarzystwie im. Gwiżdż Janiny.
16. Mikołaj Ilnicki – były Burmistrz Krotoszyna, ponad 20 lat pełnił funkcję Prezesa Chóru św. Cecylii przy Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie, chóru który w tym roku obchodzi Jubileusz 120-lecia istnienia.
17. Józefa Marciniak – działaczka KGW, długoletni Kierownik zespołu śpiewaczego „Kobierzanki”, który w tym roku obchodził Jubileusz 35-lecia działalności.
18. Beata Czech – długoletni Kierownik zespołu śpiewaczego „Biadkowianki”; za kultywowanie tradycji regionalnych i obrzędów ludowych.
19. Małgorzata Marszałek – długoletni Kierownik zespołu śpiewaczego „Lutogniewiacy”; za kultywowanie tradycji regionalnych i obrzędów ludowych.
20. Genowefa Talaga – działaczka KGW, kieruje zespołem śpiewaczym „Wróżewianki”; za kultywowanie tradycji i obrzędów ludowych.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Reklama____________________________________________________________
Zakupy w Krotoszynie
Tel. (w godz. 7-22) 889 - 937 - 278
do domów, biur, warsztatów itp.
|
|
|
BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
|
_______________________________________________________________
Specjalne podziękowanie od Burmistrza Franciszka Marszałka – za ogromne zaangażowanie w obchody 600-lecia miasta, a szczególnie w przygotowanie ŻAKINADY otrzymały: Katarzyna Maciejewska – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 8 oraz Zofia Walkowiak – dyrektor Przedszkola Nr 5.
Burmistrz docenił także uczennice, które zdobywały nagrody i wyróżnienia na konkursach i przeglądach, i przyznał im nagrody rzeczowe. Uczennicami tymi są:
- Julia Szczesnowska – była uczennica Gimnazjum nr 1 w ZS Nr 3 w Krotoszynie, od września jest uczennicą I L.O. im H. Kołłątaja w Krotoszynie.
Julia otrzymała między innymi wyróżnienie w XXXI Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży. W konkursie tym wzięło udział 6.138 miłośników pióra z 487 szkół z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Litwy.
- Zuzanna Gąsiorkiewicz – uczennica kl. VI b w Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie. Zuzia zdobywała między innymi czołowe miejsca w Konkursie Poetyckim pt. „Jestem stąd” . Konkursie Poetycko - Muzycznym poświęconym twórczości ks. Jana Twardowskiego oraz konkursach plastycznych.
Statuetki
Na gali gościły także osoby, które systematycznie wspierają finansowo i rzeczowo krotoszyńską kulturę. Chcąc wyrazić dla nich podziękowania, burmistrz Krotoszyna od kilkunastu lat przyznaje statuetki „SPONSOR KULTURY”. Najwyższym wyróżnieniem jest otrzymanie statuetki diamentowej. Od kilku lat taką statuetkę posiada Bank Spółdzielczy w Krotoszynie, który nadal bezinteresownie wspiera działalność kulturalną. W tym roku także przekazał znaczną kwotę dla Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej. Posiadaczem diamntowej statuetki jest od dwóch lat także Witold Dudziński, który mieszka w Poznaniu, ale kilku lat współpracuje z naszym Muzeum. W ostatnich miesiącach przekazał nieodpłatnie 27 cennych eksponatów związanych z naszym regionem na łączną kwotę prawie 3.000 zł.
W związku z powyższym burmistrz Franciszek Marszałek złozył specjalane podziękowania obu diamentowym sponsorom. W imieniu Banku Spółdzielczego odebrał je Prezes Zarządu Pan Jan Pluta, w imieniu Pana Witolda Dudzińskiego - jego brat Janusz Dudziński.
Nominację do statuetki diamentowej otrzymał Maciej Poczta – Zespół Muzyczny KORAL. Pan Maciej od kilku lat bezinteresownie pomaga logistycznie i muzycznie Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej oraz placówkom oświaty w organizacji imprez plenerowych.
Złotą statuetkę otrzymał Franciszek Kurzawa, który od kilku lat wytrwale dokumentuje prawie wszystkie wydarzenia w naszym mieście. Tak było również w roku Jubileuszowym 600-lecia miasta.
Brązową statuetkę przynano Fabryce Urządzeń Górniczych FUGOR Sp. z o.o., która przekazała pomoc finansową dla Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej.
Nominację do statuetki brązowej otrzymali:
- Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe CENTNAS Sp. z o.o.
- Spółka Jawna CHATKA Smyczyński i Bielawny.
Medale
Spotkanie było okazją do wręczenia medali jubileuszowych dyrektorom jednostek organizacyjnych gminy, którzy jeszcze ich nie otrzymali. Byli to:
- Beata Parzonka – dyrektor Zespołu Szkół w Chwaliszewie.
- Beata Molenda – dyrektor Zespołu Szkół w Orpiszewie.
- Piotr Mikołajczyk – dyrektor Muzeum Regionalnego.
- Edward Jokiel – radny Rady Miejskiej w Krotoszynie w latach 1998 -2010.
- Marek Olejnik – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krotoszynie
- Wiesław Gałęski – Prezesowi Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o.o.