Kultura Edukacja
Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 na wrocławskich uczelniach
Podczas inauguracji roku akademickiego 2014/2015 na Uniwersytecie Przyrodniczym tytuł Profesora Honorowego odbierze dyrektor Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych w Słupi Wielkiej prof. Edward Gacek. Uroczystość rozpocznie się w czwartek 2 października o godz. 11.00 w Auli Jana Pawła II w Centrum Dydaktyczno-Naukowym przy pl. Grunwaldzkim 24 a.
Podczas inauguracji odbędzie się promocja doktorów habilitowanych, a statuetkę Sapere Aude dla najlepszego studenta odbierze Paweł Migdał – student II roku studiów stacjonarnych drugiego stopnia na kierunku biologia.
PROGRAM inauguracji>>>
W roku akademickim 2014/2015 studia na Uniwersytecie Przyrodniczym rozpocznie prawie 11 tysięcy studentów. Na pierwszy rok studiów I stopnia przyjęto łącznie ponad 3000 osób, w tym około 2700 na studia stacjonarne oraz 13 obcokrajowców na angielskojęzyczne studia na kierunku weterynaria dla obcokrajowców w ramach systemu English Division, gdzie łącznie kształci się 59 studentów.
Uczelnia uruchomiła w tym roku 4 nowe kierunki studiów stacjonarnych: biologia człowieka, który cieszył się dużą popularnością, a także agrobiznes, biotechnologia stosowana roślin oraz podstawy dla rolnictwa tropikalnego w języku angielskim dla obcokrajowców.
W nowym roku akademickim uczelnia oferuje łącznie 1851 miejsc w sześciu domach studenckich. Zmniejszenie liczby miejsc wynika z podniesienia standardu – zamiana „trójek” na dwójki i „dwójek” na „jedynki”.
Małgorzata Wanke-Jakubowska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
------------
Inauguracja roku akademickiego na Politechnice Wrocławskiej
Uroczystość inauguracji roku akademickiego 2014/2015 na Politechnice Wrocławskiej rozpocznie się 1 października o godz. 11.15 w auli gmachu głównego (bud. A-1, wyb. Wyspiańskiego 27). W jej trakcie do grona honorowych profesorów naszej uczelni dołączy dwójka naukowców: prof. Patrick Dewilde* z Belgii oraz prof. Klaus R.G. Hein** z Niemiec.
Program:
*wystąpienie inauguracyjne prof. Tadeusza Więckowskiego, Rektora Politechniki Wrocławskiej
*immatrykulacja
*uhonorowanie prof. Andrzeja Mulaka (rektora PWr w latach 1996-2002) Medalem Politechniki Wrocławskiej
*przyjęcie w poczet honorowych profesorów uczelni: prof. Patricka Dewilde (Institute for Advanced Study Technical University Munich) oraz prof. Klausa R.G. Heina (Institute of Combustion and Power Plant Technology University of Stuttgart)
*wykład inauguracyjny Aleša Bartůnka, dyrektora generalnego IBM na Polskę i kraje bałtyckie, pt. „Education of the future based on cooperation between business and academia”
*wręczenie Medali Komisji Edukacji Narodowej
*wręczenie Specjalnych Nagród Rektora Docendo Discimus.
Wcześniej, o godz. 9.30 zapraszamy na uroczyste otwarcie nowego budynku Politechniki Wrocławskiej. W Technopolis I, czyli w Centrum Studiów Zaawansowanych Technik Informacyjnych i Komunikacyjnych przy ul. Janiszewskiego 7, pokażemy dziennikarzom laboratorium technik laserowych oraz nową komorę akustyczną.
*Prof. Patrick Dewilde jest światowej klasy naukowcem, który wniósł fundamentalny wkład w rozwój matematycznej teorii systemów, układów i przetwarzania sygnałów. Był zatrudniony w najlepszych światowych uniwersytetach (m.in. Stanford, Berkeley, Princeton). W 1993 roku został członkiem zwyczajnym Dutch Royal Academy of Science. W latach 1996-2005 był przewodniczącym „Technology Foundation STW”, najważniejszej agencji sponsorującej technologiczne badania naukowe w Holandii. W roku 2005 został podniesiony do godności „Knighthood of the Dutch Lion” przez królową Holandii – Beatrix. Od 2008 roku pracuje w Technische Universität München. Prof. Patrick Dewilde aktywnie współpracuje z Politechniką Wrocławską od 1979 roku.
*Prof. Klaus Hein zajmuje się głównie problematyką produkcji energii i ochrony środowiska. Jest członkiem wielu projektów międzynarodowych dotyczących czystych technologii węglowych. W 1992 roku został mianowany profesorem i dyrektorem Instytutu Inżynierii Procesowej i Technologii Elektrowni na Uniwersytecie w Stuttgarcie. Prof. Klaus Hein umiejętnie łączy karierę naukową z pracą w przemyśle, jest zapraszany do grona międzynarodowych konsultantów i ekspertów na całym świecie. Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród, a jego prace naukowe i techniczne podsumowano w ponad 500 publikacjach, i około 60 prezentacjach na międzynarodowych konferencjach. Współpraca prof. Klausa Heina z Politechniką Wrocławską trwa od początku lat 90-tych.
Andrzej Charytoniuk, Biuro Prasowe Politechnika Wrocławska
-
Jak wybrać półkotapczan?
-
Księga oszczędnościowa..
-
Jak wybrać idealne kolczyki na..
-
Czy każdy może napisać powieść?..
-
Noclegi apartamenty Róża Wiatrów..
-
Bezpłatne webinarium pt. Czy..
-
Kurtyny spawalnicze i ich..
-
Dieta ketogeniczna – czym jest,..
-
Węże strażackie: Kluczowe..
-
Automatyczny Trading Krypto dla..
-
Centrum Leczenia Jelit w Poznaniu..
-
AG.pl oferuje szeroki asortyment..
-
Klinika Centrum Terapii Jelit –..
-
Serwis Niedźwiedzia w Luboniu -..
-
Pyłek pszczeli - właściwości,..
-
Miód Gryczany - Cudowny Dar Natury
-
Wydajne i bezawaryjne kasy..
-
Jak przygotować samochód do..
-
Carpathian Startup Fest 2024...
-
Bezpieczeństwo na Wodzie:..
-
Pielęgnacja zasłon tkaninowych:..
-
Cynamon jako skuteczny sposób na..
-
Borowik Szatański, Borowik Ponury..
-
Ślad czeskich kopaczy kryptowalut..