Wiele miast (40)

Idealne mieszkanie – czy takie istnieje?

Własne mieszkanie to nie lada wyzwanie. Jeśli mamy w planach podjęcie tak poważnej inwestycji, musimy ją gruntownie przemyśleć, a więc zastanowić się, jakie powinno być nasze wymarzone, idealne lokum, w którym będziemy czuli się najlepiej.

Kwestie aranżacji takiego mieszkania trzeba pozostawić indywidualnym gustom każdego z nas. Jednak kwestie bardziej ogólne należy wspólnie poruszyć.

Reklama
Wszyscy chcielibyśmy mieszkać tak, by było nam dobrze. I o ile każdy z nas ma inny gust dotyczący rozkładu pomieszczeń oraz wystroju wnętrza mieszkania, o tyle w kilku ogólnych kwestiach możemy się ze sobą zgodzić.
    Stosunek ceny do jakości

Zakup mieszkania to jedna z największych transakcji w życiu – to prawda. Trzeba jednak wiedzieć, by inwestować swoje pieniądze mądrze i rozsądnie.

Idealne mieszkanie to takie, za które nie będzie nam żal zapłacić żadnej z setek tysięcy złotówek. I nieważne, czy zdecydujemy się na zakup lokalu z rynku wtórnego czy pierwotnego.

W obu przypadkach powinniśmy mieć na względzie standard, metraż, rok budowy, materiały wykorzystane do budowy i lokalizację mieszkania. Jeśli mamy przeczucie, że za dany lokal możemy przepłacić – odpuśćmy.
 

Dobra lokalizacja

Umiejscowienie mieszkania jest jednym z głównych, zaraz po cenie, aspektów, na jakie zwracamy uwagę. Idealne mieszkanie musi być ulokowane możliwie blisko naszej pracy oraz szkoły naszych dzieci oraz powinno mieć dobry dostęp do infrastruktury handlowo-usługowej. Jeśli jednak nie chcemy mieszkać w mieście i marzy nam się mieszkanie gdzieś na obrzeżach miasta lub zupełnie pod nim – nic straconego. W takim wypadku nie pozostaje nam nic innego jak wybór miejsca, z którego dojazd nie jest utrudniony i trwa stosunkowo krótko.
 
Przyjemna okolica

Niestety, albo stety - na nasze zadowolenie z mieszkania w danym miejscu nie mają wpływu tylko ściany, które określają terytorium naszego domu.

Powinniśmy pamiętać, że idealne mieszkanie to takie, z którego równie przyjemnie się wychodzi i ogląda świat. Trudno jest sobie wyobrazić, by cieszyć się urokami życia, mając za oknem ogromne kontenery ze śmieciami.
   
Źródło: www.walendowpark.pl

Dlatego właśnie wielu ludzi wybiera tereny możliwie jak najbardziej zielone – z nieograniczonym dostępem do natury, a więc w bliskim sąsiedztwie lasów, parków czy jezior. Dzięki temu czują się oni zrelaksowani, wyciszeni i wiedzą, że po powrocie z pracy czeka ich błogi spokój.

Więcej: www.walendowpark.pl





 
stat4u PortalPOLSKA.pl