Wiele miast (380)

Generacja Z, czyli sposób na ciekawą naukę

Generacja Z, czyli pierwszy projekt na rynku skierowany wprost do młodzieży oraz najmłodszych studentów mający na celu zmienić system nauki ze standardu na coś, co jest przyjemne i niewymuszone. Jakie są jego założenia?

Reklama
- Projekt ten jest odpowiedzią na potrzeby rynku – mówi Barbara Strójwąs. – Do tej pory w swoich warsztatach nikt nie uwzględniał takiej grupy wiekowej, dlatego my postanowiliśmy to zrobić. Z każdej strony dociera do nas informacja, że młodym brakuje umiejętności pożądanych przez pracodawców. Licealiści natomiast mówią, że brakuje im “pomysłu na siebie” – naszym celem jest umożliwienie jak największej grupie osób świadomego konstruowania tego “pomysłu”. Czas studiów to ostatnia prosta w drodze do przyszłej kariery.

W szkołach zdobywa się głównie wiedzę przedmiotową, ponieważ przyjęło się, że na zdobywanie kompetencji potrzebnych do wymarzonej pracy przyjdzie czas później. W zdecydowanej większości okazuje się, że ten czas nadchodzi w momencie otrzymania przez młodych swojego pierwszego, poważnego, zatrudnienia. Wtedy pojawiają się schody.

-    Zaczynamy na przykład wątpić we własne możliwości. Pojawia się presja, że trzeba coś “na już” udoskonalić, nad czymś popracować. A nad tym ciężko pracować w pojedynkę - trudno rozwijać kompetencje społeczne samemu bez interakcji z grupą i bez trenera. Poza tym pojawia się obawa przed tym, że na kolejnej rozmowie polegniesz. Odwlekasz więc moment pójścia na rozmowę do czasu, kiedy te kompetencje będą na pożądanym poziomie. A czas ucieka – komentuje pani Barbara.

Jak temu zaradzić? Generacja Z posiada profesjonalny zespó trenerów, którzy uczą w nowoczesny, dostosowany do potrzeb odbiorcy sposób. Zajęcia nie odbywają się tak jak każde inne, nie polegają na siedzeniu i notowaniu słów prowadzącego. Gry i ćwiczenia, które wprowadzają trenerzy całkowicie angażują ludzi, przez co stają się oni częścią wykreowanej rzeczywistości.

- Naszym głównym założeniem jest uczenie przez doświadczenie – mówi Pani Barbara. – Przykładowo skąd mam wiedzieć, czy dobrze działam w zespole, skoro nie mam szansy tego sprawdzić w praktyce i dostać feedbacku od trenera i zespołu? A umiejętność pracy zespołowej to dziś jedna z najbardziej pożądanych kompetencji.

Załoga Generacji Z na bieżąco prowadzi rozmowy z pracodawcami i rekruterami, przez co doskonale wiedzą czego oczekują od nowych pracowników. Pod tym kątem prowadzone są ich warsztaty. Obejmują one diagnozę kompetencji i preferencji zawodowych . Uczą także efektywnej pracy w zespole, skutecznej komunikacji oraz zarządzania konfliktami. Uczestnicy są stawiani przed problemami, które trzeba rozwiązać w sposób niosący oczekiwane efekty. Zajęcia obejmują również bardzo przydatne warsztaty z autoprezentacji.

Chętnych na warsztaty zapraszamy na facebookowy profil po więcej szczegółów TUTAJ. Naprawdę warto wziąć udział w warsztatach organizowanych przez Europejskie Centrum Edukacji Młodych w ramach projektu Generacja Z.
stat4u PortalPOLSKA.pl