Wiele miast (380)

Elegancja i bezpieczeństwo. Wszystko o mundurach

Ubiór od zawsze stanowił odwzorowanie pozycji społecznej. W przeszłości można było z niego wyczytać informacje dotyczące nie tylko zasobności portfela, ale także przynależność do określonej warstwy społecznej lub zawodowej.

W dzisiejszych czasach różnice w ubiorze pomiędzy bardziej i mniej zamożnymi osobami nieco się zatarły, jednak nadal określone grupy zawodowe stosują jednolite stroje.

Reklama
Fascynacja eleganckim mundurem
 
Mężczyźni w mundurach, uszytych np. przez firmę Hero Collection, stanowią obiekt westchnień większości kobiet. Mężczyźni natomiast często marzą o założeniu munduru, który kojarzy im się z pewnego rodzaju uznaniem. Z czego to wynika?
 
Od wieków mundur stanowi symbol kilku ważnych wartości. Zwłaszcza elegancki krój mundurów wyjściowych wiąże się ze wspaniałością i uznaniem. Mężczyźni noszący uniform kojarzą się z siłą, odwagą i poświęceniem dla ojczyzny. Takie cechy imponują kobietom, budzą ich zaufanie oraz dają im poczucie bezpieczeństwa. Umundurowani panowie odbierani są jako samce alfa: zdrowi, dojrzali, sprawni fizycznie, umiejący poradzić sobie w każdej sytuacji. Kojarzą się także z dominacją i siłą. Większość społeczeństwa uważa, że mężczyzna w eleganckim mundurze porusza się w sposób opanowany i wykazuje się szarmanckim zachowaniem. Prezentuje się elegancko, więc wywiera dobre wrażenie.
 
Mundur przyciąga nie tylko wartościami moralnymi, ale także materialnymi. Oznacza pewne zatrudnienie, dobre warunki życiowe i stabilizację.
 
Znaczenie munduru
 
Na przykładzie munduru można się przekonać, jak wielkie znaczenie ma elegancki, schludny strój. Przecież żołnierz lub policjant w podartym i brudnym mundurze, z poodrywanymi guzikami, nie wzbudziłby ani odrobiny zaufania i respektu. Uniform żołnierza, policjanta, strażaka lub innych służb mundurowych ma być funkcjonalny, ale jednocześnie powinien podkreślać powagę i prestiż tego typu służby. Elegancki, zadbany mundur jest odwzorowaniem szacunku, jaki nosząca go osoba odczuwa do kraju, któremu służy. Przykładem mogą być np. piloci samolotów pasażerskich, których mundury podkreślają ich pozycję społeczną. Świadczą również o ich profesjonalizmie i dają pasażerom poczucie bezpieczeństwa. Podobno to właśnie ich mundury cieszą się największym zaufaniem wśród społeczeństwa.
 
Duże znaczenie ma także kolor munduru. Policyjne, granatowe lub ciemnoniebieskie wzbudzają respekt, wytwarzają pewnego rodzaju dystans i świadczą o profesjonalizmie. Czarne natomiast budzą silniejsze emocje. Kojarzą się z bezwzględnością i brutalnością, są stosowane przez antyterrorystów.
 
Jednorodne stroje dla takich zawodów jak żołnierze, czy policjanci zwiększają ich poczucie wspólnoty i dumy. Stanowią ochronę dla ciała, ale pozwalają także na określenie rangi i formacji. Mundury, np. z firmy Hero Collection, są odbierane jako symbol władzy i autorytetu. Podświadomie wymuszają posłuszeństwo i wzbudzają respekt. Udowodniono, że osoba ubrana w mundur działa dwukrotnie skuteczniej, niż osoba ubrana po cywilnemu.

(ac)


Publikacja promocyjna www.Hero-Collection.com.pl



 
stat4u PortalPOLSKA.pl