Wiele miast (36)

Drużyna Jedynek Nowoczesnej

Anna Miklaszewska, Jerzy Meysztowicz, Tomasz Gabryś i Krzysztof Nowak to liderzy małopolskich list Nowoczesnej w wyborach parlamentarnych.

Ryszard Petru zaprezentował "Jedynki" - wśród nich kandydatów na posłów z naszego województwa - na boisku klubu sportowego 'Warszawianka".

Reklama
Anna Miklaszewska, prawniczka, specjalistka ds. zamówień publicznych, przedsiębiorca i menager kultury, wystartuje z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej w okręgu nr 12, obejmującym swym obszarem powiaty: chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski i wadowicki.

Jerzy Meysztowicz, przedsiębiorca, społecznik, były Wicewojewoda Krakowski i Małopolski, jest liderem listy w okręgu nr 13, obejmującym miasto Kraków oraz powiaty: krakowski, miechowski i olkuski.

Tomasz Gabryś, przewodniczący rady gminy Krościenko nad Dunajcem, instruktor szachowy, były prezes Pienińskiego Koła Przewodników Beskidzkich, otwiera listę w okręgu nr 14, do którego wchodzą miasto Nowy Sącz i powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski i tatrzański.

Krzysztof Nowak, ekspert w dziedzinie optymalizacji finansów w oświacie, jest na czele listy okręgu nr 15, w którego terytorialny skład wchodzą miasto Tarnów wraz z powiatami: bocheńskim, brzeskim, dąbrowskim, proszowickim, tarnowskim, a także wielickim.

- W przeciwieństwie do innych partii, proponujemy zupełnie inny skład na naszych listach. U nas nie ma profesjonalnych polityków, ale są ludzie z doświadczeniem zawodowym, którzy chcą zmieniać Polskę na lepsze - przekonywał podczas prezentacji "Jedynek" Ryszard Petru. 

 
Lider Nowoczesnej poinformował także o rejestracji partii Nowoczesna i Komitetu Wyborczego Nowoczesna Ryszarda Petru. Oznacza to, że możemy przystąpić do zbierania podpisów pod listami z kandydatami na posłów. Aby mogły one zostać zarejestrowane, w każdym okręgu wyborczym należy uzyskać 5000 podpisów (a w praktyce około 6000). Termin ich zbierania upływa 15 września 2015 r. Nowoczesna planuje zrobić to do 10 września.
 
Najważniejsze informacje związane ze zbieraniem podpisów są następujące:
 
- popierający wpisuje czytelnie imię i nazwisko, adres i PESEL oraz podpisuje się na liście; 

- imię musi być w całości, nie może być tylko pierwsza litera;

- adres zamieszkania obejmuje: nazwę miejscowości (miasta, wsi, osady) oraz nazwę ulicy i numer domu oraz numer lokalu (mieszkania). Podawanie kodu pocztowego nie jest wymagane. W miejscowościach, w których nie ma ulic konieczne jest wskazanie numeru domu (posesji). Podanie numeru lokalu dotyczy tylko budynków wielomieszkaniowych;

- jeśli zamiast nazwy miasta podany jest powszechnie rozumiany skrót, PKW to uzna (np. Ząbkowice Śl.);

- należy zwracać uwagę, żeby był pełen adres (i ulica, i miasto). W przeciwnym razie PKW odrzuci listę;

- popierający musi na stałe zamieszkiwać w okręgu wyborczym; 


(ac)

 
stat4u PortalPOLSKA.pl