Kultura Edukacja
Dobre praktyki NSG Group wyróżnione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Działania NSG Group w Polsce zostały wyróżnione w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2014”. Warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży „Szklany ekran Pilkingtona”, wsparcie lokalnych sportowców z Sandomierza i Tarnobrzega, a także długofalowe projekty edukacyjne na rzecz bezpieczeństwa i energooszczędnego budownictwa, zostały uznane wzorcowymi przykładami działań społecznie odpowiedzialnych realizowanych w Polsce.
Rozwój społeczności lokalnej
Raport „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2014”przedstawia projektyzrealizowane lub kontynuowane w minionym roku, pogrupowane zgodnie z obszarami normy ISO 26000: ład organizacyjny, prawa człowieka, środowisko naturalne, uczciwe praktyki rynkowe, zagadnienia konsumenckie, praktyki pracownicze, zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej. W tej ostatniej kategorii raport wyróżnia dwa programy realizowane przez NSG Group w Polsce na rzecz mieszkańców najbliższego otocznia zakładów Pilkington. Cykliczne warsztaty filmowo-dziennikarskie dla dzieci, towarzyszące Festiwalowi Filmów Niezwykłych w Sandomierzu, zostały docenione za możliwość rozwoju i angażowanie najmłodszych w kwestie kultury, podnoszenie wiedzy i możliwość zdobycia nowych doświadczeń. „Warsztaty «Szklany ekran Pilkingtona» to zabawa, ale jednocześnie możliwość zdobycia praktycznych umiejętności z zakresu pracy reporterskiej, kształcenia zmysłu obserwacji, sztuki zadawania pytań i pracy z kamerą – mówi Monika Klamka, kierownik ds. korporacji i komunikacji wewnętrznej wNSG Group. „Podejmowanie inicjatyw adresowanych do najmłodszych, wspieranie ich rozwoju, odkrywanie pasji i zainteresowań, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu jest szczególnie ważnym obszarem działań, który przynosi wyjątkową satysfakcję”.
Twórcy raportu wyróżnili też wspieranie przez NSG Group lokalnych sportowców zSandomierza i Tarnobrzega – Karoliny Kołeczek i Jacka Czecha. Doceniono angażowanie firmy i pracowników w wydarzenia sportowe, wspieranie lokalnych inicjatyw na rzecz osób niepełnosprawnych. „Zaprezentowanie naszych działań w raporcie FOB jest wyróżnieniem i zachętą do dalszej pracy. Cieszymy się, że nasze projekty mogą stać się przykładem i inspiracją dla innych przedsiębiorstw i przyczynić do ich lepszych kontaktów z otoczeniem i rozwoju lokalnych społeczności” – dodaje Monika Klamka.
Bezpieczeństwo w pracy
W tegorocznym raporcie FOB znalazł miejsce także długofalowy program „Dzień bezpieczeństwa w NSG Group”. Jego celem jest podnoszenie świadomości pracowników w zakresie bezpieczeństwa i zapobiegania wypadkom przy pracy, a realizowany jest z udziałem pracowników wszystkich spółek NSG Group na świecie, mieszkańców najbliższego otoczenia zakładów, a także lokalnych instytucji i przedszkoli.
Edukacja i dialog na rzecz energooszczędnego budownictwa
Forum Odpowiedzialnego Biznesu po raz kolejny wyróżniło „Kampanię edukacyjną na rzecz zrównoważonego i energooszczędnego budownictwa” od kilku lat realizowaną przez Pilkington Polska. Celem projektu jest podnoszenie świadomości społeczeństwa i wszystkich uczestników rynku budowlanego na temat sposobów osiągania wysokich standardów w aspekcie oszczędności energetycznych, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i produktów szklanych.
„Systematyczna edukacja w zakresie ochrony środowiska i poprawy efektywności energetycznej w branży budowlanej jest jednym z najważniejszych elementów wsparcia rozwoju budownictwa zrównoważonego w naszym kraju” – mówi Jolanta Lessig, kierownik komunikacji marketingowej na Europę w NSG Group. „W ramach kampanii pokazujemy, w jaki sposób zastosowanie szkła, przyczynia się do zmniejszeniazużycia energii i poprawy komfortu użytkowania budynków. Jako uczestnik międzynarodowych inicjatyw, takich jak Renovate Europe, czy członek Stowarzyszenia Glass for Europe, mamy możliwość wykorzystywania w Polsce rozwiązań sprawdzonych na zagranicznych rynkach”.
Pilkington Polska jest także jednym z inicjatorów kampanii społecznej „Energooszczędność w moim domu”, informującej o korzyściach wynikających ze stosowania technologii i systemów zmniejszających zużycie energii w domach i mieszkaniach, która również została wyróżniona przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
W tegorocznym raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki 2014” przedstawiono łącznie ponad 420 przykładów dobrych praktyk i 264 praktyki długoletnie. Oficjalna premiera publikacjimiała miejsce 31 marca br. w Galerii Zachęta w Warszawie.
-
Jak wybrać półkotapczan?
-
Księga oszczędnościowa..
-
Jak wybrać idealne kolczyki na..
-
Czy każdy może napisać powieść?..
-
Noclegi apartamenty Róża Wiatrów..
-
Bezpłatne webinarium pt. Czy..
-
Kurtyny spawalnicze i ich..
-
Dieta ketogeniczna – czym jest,..
-
Węże strażackie: Kluczowe..
-
Automatyczny Trading Krypto dla..
-
Centrum Leczenia Jelit w Poznaniu..
-
AG.pl oferuje szeroki asortyment..
-
Klinika Centrum Terapii Jelit –..
-
Serwis Niedźwiedzia w Luboniu -..
-
Pyłek pszczeli - właściwości,..
-
Miód Gryczany - Cudowny Dar Natury
-
Wydajne i bezawaryjne kasy..
-
Jak przygotować samochód do..
-
Carpathian Startup Fest 2024...
-
Bezpieczeństwo na Wodzie:..
-
Pielęgnacja zasłon tkaninowych:..
-
Cynamon jako skuteczny sposób na..
-
Borowik Szatański, Borowik Ponury..
-
Ślad czeskich kopaczy kryptowalut..