Wiele miast (25)

"Breast Unit" - nowoczesny system diagnozowania i leczenia raka piersi w DCO

W przyszłym roku we Wrocławiu powstanie nowoczesny oddział kompleksowego leczenia raka piersi tzw. „Breast Unit”. O tym, jak nowa jednostka powstająca przy Dolnośląskim Centrum Onkologii będzie funkcjonować mówił na konferencji prasowej Jerzy Michalak Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz inicjatorzy projektu: Adam Maciejczyk Dyrektor DCO, prof. Rafał Matkowski, dr Marek Bębenek, dr Radosław Tarkowski i dr Igor Madej.

Reklama
„Breast Unit”, to nowoczesny system diagnozowania i leczenia raka piersi na wszystkich etapach choroby – od samej diagnozy, przez operację, radioterapię, chemioterapię, aż do pomocy chirurga plastycznego i rehabilitanta. Tak kompleksowe leczenie, opierające się na współpracy interdyscyplinarnego zespołu terapeutycznego, zapewnia przede wszystkim wysoką skuteczność walki z nowotworem piersi. Istotą formuły "Breast Unit" jest sprawność i kompleksowość działań medycznych. Czas - od sprawnej, pogłębionej diagnostyki, do operacji wynosi 14 dni! Jest to rezultatem precyzyjnego działania zesopłu lekarskiego, podejmującego się kompleksowego i najszybszego leczenia raka piersi u kobiet, dzięki objęciu pacjentek opieką interdyscyplinarnego zespołu medycznego - chirurgów, radiologów i terapeutów - powiedział Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.
 
Wśród dolnośląskich onkologów program „Breast Unit” jest już znany - jako forma całościowego leczenia jest stopniowo wprowadzana w Dolnośląskim Centrum Onkologii. Teraz przyszedł czas na zapewnienie odpowiednich warunków lokalowych, dzięki którym program będzie mógł być realizowany w całości.
 
Zgodnie z założeniami nowy moduł „Breast Unit” ma powstać na terenie DCO przy pl. Hirszfelda we Wrocławiu. Znajdą się w nim nowe sale dla pacjentek, gabinety zabiegowe i diagnostyczne. Powstanie oddziału jest warunkiem do tego, aby system leczenia raka piersi spełniał wszystkie standardy. Leczenie w jednym miejscu i przez najlepiej przygotowanych do tego lekarzy gwarantuje efektywność działań przy możliwie najmniejszym okaleczeniu fizycznym oraz w optymalnym czasie i komforcie.
 
Koszt inwestycji to ok. 20 mln zł, które w całości będą pochodzić ze środków własnych DCO. Już teraz trwa przygotowywanie dokumentacji potrzebnej do rozpoczęcia budowy. Uruchomienie nowego oddziału zaplanowano na rok 2016. 
 
Źródło: UMWD
stat4u stat4u PortalPOLSKA.pl