Wiele miast (374)

Bramy automatyczne - nowoczesność i wygoda

Większość z nas na pewno już nie raz spotkała się z rozwiązaniami, które nie zawsze zapewniają komfort użytkowania. Korzystanie z nich przez dłuższy czas może być męczące i irytujące. Dotyczy to np. bram wjazdowych na posesję, które w większości są otwierane i zamykane ręcznie. Oznacza to, że zanim wjedziemy na naszą posesję musimy najpierw wysiąść z samochodu i otworzyć bramę, następnie trzeba do niego wrócić i wjechać na posesję, znowu wysiąść z auta i zamknąć bramę. Jest to naprawdę czasochłonne i na pewno problematyczne.

Reklama
Jeśli chcemy zadbać o swoją wygodę, powinniśmy zainwestować w systemy automatyczne oferowane np. przez firmę Olbud. Tego typu Systemy sterują naszą bramą bez konieczności wysiadania z samochodu. W tym celu wykorzystuje się piloty do bram sterowane za pomocą sygnału radiowego, który trafia do odbiorników znajdujących się w siłownikach bramy lub karty magnetyczne. Jest to wygodne, ponieważ całością sterujemy za pomocą jednego przycisku.
 
Można zastosować podział bram automatycznych na przesuwane i skrzydłowe.
 
Najczęściej wybierając bramę, kierujemy się tym, żeby była na tyle szeroka, by bez przeszkód można było przejechać przez nią samochodem. I tutaj musimy się dobrze zastanowić i wyliczyć: ile mamy miejsca po bokach bramy oraz na podjeździe przed nią. Ma to duże znaczenie, ponieważ będziemy mogli się wtedy zastanowić na wyborem pomiędzy bramą rozwieraną jednoskrzydłową lub dwuskrzydłową albo bramą przesuwną, również jednoskrzydłową lub dwuskrzydłową. Każda z tych opcji wymaga innych warunków i sprawdza się w innej przestrzeni.
 
Bramy uchylne wymagają sporo miejsca na ich otwieranie, zwłaszcza jeśli mają być dwuskrzydłowe. Brama uchylna z jednym skrzydłem sprawdza się, kiedy podjazd przy naszej posesji jest długi. Wadą tego rozwiązania jest jednak duże i ciężkie skrzydło. Bramy takie mają ograniczoną szerokość do 3 m. Natomiast w bramach dwuskrzydłowych każde ze skrzydeł może mieć nawet do 3 m szerokości.
 
W momencie wyboru bramy przesuwnej musimy zdawać sobie sprawę, że jej otwieranie również wymaga odpowiedniej przestrzeni. Jednak w tym przypadku brama musi być usytuowana w wystarczającej odległości od narożników, murów zabudowań, furtek oraz innych obiektów, które mogą spowodować ewentualną blokadę przesuwającego się skrzydła.
 
Aktualnie na rynku są dostępne dwa rodzaje bram przesuwnych:
 
- szynowe, przesuwające się po specjalnej szynie umieszczonej w podłożu na rolkach. Minusem takich szyn jest jednak fakt, że zbiera się w nich piasek, błoto, liście i dlatego potrzebują regularnego czyszczenia;
 
- samonośne, w tym przypadku skrzydło bramy jest dużo szersze, ponieważ konieczna jest odpowiednia przeciwwaga. Są to bramy droższe od modeli szynowych, ale za to mniej problematyczne w korzystaniu.
 
Istnieją dodatki, które mogą ułatwić sterowanie bramami automatycznymi. Możemy np. zgrać ze sobą otwieranie bramy wjazdowej i garażowej lub zapalenie się światła na podjeździe. Na słupkach bramy możemy również zamontować fotokomórki, które mają powstrzymać bramę przed zamknięciem, dopóki samochód nie znajdzie się poza jej zasięgiem.
 
Jeśli sami mamy problem z podjęciem decyzji, jaką bramę powinniśmy wybrać, warto skorzystać z fachowego doradztwa, jakie zapewnia np. firma Olbud. Jej pracownicy pomogą dobrać nam odpowiedni model, a także posłużą wysokiej jakości obsługą w zakresie realizacji nowoczesnych bram oraz systemów ogrodzeniowych.

(ac)

Publikacja staraniem zespołu sklepów www.AKurierDostarczy.pl 


 
stat4u PortalPOLSKA.pl