Wiele miast (374)
Biznesowe konsultacje z niemieckimi ekspertami

16 maja w wrocławskim Parku Technologicznym odbędą się polsko-niemieckie spotkania biznesowe pt. Jak budować marki konkurencyjne na międzynarodowych rynkach? Organizowane spotkania jest Międzynarodowe Centrum Designu w Berlinie (IDZ - Internationales Design Zentrum Berlin). To kontynuacja trwającego od ponad roku projektu, w którym średnie i duże polskie przedsiębiorstwa, poprzez spotkania z niemieckimi ekspertami, diagnozują swoje potrzeby, pogłębiają wiedzę z zakresu designu i budowania marki. Wrocławskie konsultacje z ekspertami są bezpłatne.

Reklama
Spotkania biznesowe towarzyszą seminarium „Design dla bizensu” . Program seminarium>>>

Projekt “Berlin Poland” to oferta spotkań biznesowych dla polskich firm prowadzonych przez międzynarodowych doradców strategicznych. Ten polsko-niemiecki projekt służy rozwiązywaniu podobnych problemów stojących przed firmami na  międzynarodowych rynkach. Celem spotkań jest utworzenie sieci międzynarodowych, zawodowych kontaktów oraz wsparcie i pogłębienie wiedzy polskich przedsiębiorstw na temat zarządzania designem przez nawiązanie profesjonalnej współpracy z ekspertami w tym zakresie. Właśnie dzięki takim spotkaniom, design zaczyna być pojmowany jako strategiczny element w światowej gospodarce i biznesie, umożliwiający wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw na międzynarodowych rynkach. Projekt wykorzystuje potencjał kreatywnej metropolii, jaką jest Berlin oraz dynamicznej polskiej gospodarki, aby w ten sposób zainicjować efektywną współpracę. Podczas indywidualnych spotkań firmy mają szansę poznać strategie wdrażania designu oraz procesy służące rozwojowi konkurencyjności dostosowane dla każdej z biorących udział firm. W ramach projektu IDZ służy doradztwem w wyborze najlepiej dopasowanego do potrzeb firmy eksperta, finansuje jedno spotkanie z ekspertem w siedzibie firmy (cel spotkania: analiza potrzeb przedsiębiorstwa). Koszt dalszych specjalistycznych konsultacji w ramach współpracy z ekspertami pokrywają zainteresowane firmy.

Wybór zakresów konsultacji biznesowych podczas spotkań we Wrocławiu to: ekspansja na rynki zagraniczne, budowanie marek konkurencyjnych na międzynarodowych rynkach, wzmacnianie i utrzymanie pozycji na rynku, strategia tworzenia silnych marek,  skuteczna komunikacja oferty, strategiczny rozwój oferty i pozycjonowanie na rynku, rozwój produktów i usług,  nowe kanały dystrybucji. Przedsiębiorcy, którzy chcą odbyć takie biznesowe spotkanie, wybierają z którym z ekspertów chcą się skonsultować i jaki obszar swojej działalności wzmocnić. Tym razem do wyboru jest aż pięć berlińskich biur projektowych, których kompetencje to głównie wiedza z zakresu strategii designu, tworzenia marki, wzornictwa i konkurencyjności.

IONDESIGN : wzornictwo przemysłowe, wzornictwo w przestrzeni publicznej, opakowanie, wystawy i stoiska targowe, architektura,

FormFüting : wzornictwo przemysłowe, komunikacja, strony internetowe
 
yellow too : indentyfikacja wizualna, wystawy i stoiska targowe, budowanie marki

Service Innovation Labs : projektowanie usług (service design)

Holger Jahns Produktentwicklung : wzornictwo przemysłowe, techniki symulacyjne, optymalizacja technologii i produktów


Spotkania odbędą się w 16 maja w Wrocławiu, w Parku Technologiczno-Przyrodniczym w budynku Delta, w sali Berlin Poland. Udział w nich jest bezpłatny (ilość miejsc jest ograniczona). Chęć uczestnictwa w programie należy zgłaszać przez formularz dostępny na stronie http://tinyurl.com/rejestracja-wroclaw.

Jedną z odsłon projektu “Berlin Poland” był koncept „Link to Production” organizowany przez IDZ oraz Ćmielów Design Studio - markę należącą do Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A., w ramach którego osiem wybranych berlińskich projektantów i biur projektowych pracowało nad innowacyjnymi wzorami porcelany. W listopadzie ubiegłego roku odbyły się sesje warsztatowe w fabryce PFP w Ćmielowie. Obecnie trwa proces rozwoju projektów i możliwości wdrażania aż trzech z nich do produkcji. Współpracę kontynuują Mark Braun, Maria Volokhova, Joanna Spath. Projekt Link to Production wpisał się w strategię realizowaną przez markę Ćmielów Design Studio, która jest jednocześnie pierwszym tego typu studiem w Europie - twórczą przestrzenią otwartą na różnorodne działania: projektowanie, produkcję, eksperymentowanie, a także realizację projektów edukacyjnych i artystycznych. Zgodnie z programem ĆDŚ artyści i projektanci z całego świata mogą tu tworzyć własne kolekcje, mające szansę dołączenia do oferty Polskich Fabryk Porcelany.

Projekt “Berlin Poland” przeprowadza Międzynarodowe Centrum Designu w Berlinie (IDZ)  we współpracy z polskimi partnerami. Oparty jest bezpośrednio na wcześniej realizowanym  projekcie „Design Innovation & Exchange Programme | Berlin Wielkopolska 2011-2012 - który połączył ponad 200 przedsiębiorstw z obydwu krajów. Kolejne firmy z branż m.in.: meblarskiej, odzieżowej, budowlanej zapowiedziały już udział w spotkaniach biznesowych. Więcej informacji znaleźć można na stronie http://berlinpoland.eu oraz facebookowym fanpage’u http://facebook.com/berlinpoland.

Projekt Berlin Poland 2013-2014” finansowany jest ze środków federalnych - w ramach berlińskiego programu tworzenia sieci współpracy w Europie Środkowo-Wschodniej (Netzwerkbildung Mittel- und Osteuropa) - przy wsparciu Unii Europejskiej (Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - EFRE).

Partnerzy kooperacyjni na Dolnym Śląsku:Galeria Wnętrz Domar, fundacja Open Mind, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii (Enterprise Europe Network.

Aneta Grzegorzewska-Półtorak, Konsultant PR, Spółdzielnia PR
stat4u PortalPOLSKA.pl