Wiele miast (351)

Auto detailing - kiedy warto go stosować i jakie korzyści może przynieść?

 
Auto detailing to zoptymalizowany proces kompleksowego czyszczenia, renowacji i konserwacji pojazdu samochodowego i jego elementów, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Nie tylko w celu poprawienia wyglądu samochodu, ale także dla podniesienia walorów użytkowych pojazdu i przedłużenia jego żywotności.
 
Znana firma tej branży usług, Autospapoznan.pl powstała w 2016 roku.

Reklama
Detailing wnętrza obejmuje czyszczenie, regenerację i konserwację przestrzeni pasażerskiej oraz bagażnika. Główne procesy dokonywane w procesie detailingu wnętrza polegają na czyszczeniu elementów tapicerskich, podsufitki, kokpitu, wszelkich elementów plastikowych i metalowych.
 
Detailing zewnętrzny obejmuje regenerację i konserwację powłoki lakierniczej, kół, szyb, elementów chromowanych.
 
Oba warianty auto detailingu warto wykonywać nie tylko przy sprzedaży auta, ale w trakcie codziennej eksploatacji. Właściwa konserwacja samochodu z zewnątrz i jego wewnętrznych części, dbałość o stan pojazdu daje duże korzyści. Zapewnia systematyczną, trwałą ochronę lakieru, zapobiega korozji, utrzymuje estetyczny wygląd i walory użytkowe samochodu.
 
- Początkowo świadczyliśmy tylko podstawowe usługi kosmetyki samochodowej – mówią specjaliści Autospapoznan.pl. - Jednak z biegiem czasu postanowiliśmy rozszerzyć naszą działalność o profesjonalny auto detailing. W ciągu kilku lat nasza kadra odbyła szereg specjalistycznych szkoleń z zakresu pielęgnacji, renowacji oraz zabezpieczenia lakieru.
 
 
 Szczegóły usług są eksponowane na stronie: 
 
https://autospapoznan.pl/uslugi/pakiety/ 
 

Nacisk kładziony jest na odnowę najdrobniejszych szczegółów i przywrócenie stanu fabrycznego. W przypadku regeneracji powłoki lakierniczej proces ten można podzielić na trzy etapy:
 
 Oczyszczenie karoserii – prowadzi do usunięcia wszelkich obcych cząsteczek z powierzchni zewnętrznych poprzez użycie środków chemicznych, wody, glinki samochodowej.
 
Proces polerowania powłoki lakierniczej – może być dokonywany ręcznie lub maszynowo, przy użyciu maszyny polerskiej, padów i past polerskich. Polerowanie lakieru pozwala na usunięcie rys z warstwy klaru, utlenień, wżerów pochodzenia organicznego i innych niedoskonałości lakieru.
 
 Konserwacja – polega na nałożeniu ochronnej warstwy wosku (w postaci mleczka lub pasty).
 
 Zaawansowaną formą zabezpieczenia lakieru stosowaną przez profesjonalne studia auto detailingu jest aplikacja ceramicznej powłoki ochronnej (na karoserię, felgi oraz szyby). Osłaniająca pokryte elementy przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych i przywieraniu obcych cząsteczek brudu, utratą koloru lakieru czy mikrorysami. Każda z tych powłok tworzy na lakierze tzw. "efekt lustra".


Reklama_________________________________________________________________________________________


__________________________________________________________________________________________________







Materiał zewnętrzny
stat4u PortalPOLSKA.pl