Wiele miast (26)
A w Politechnice Łódzkiej moda już na wiosnę - lato 2014 roku

12 grudnia o godz. 11 na patio Fabryki Inżynierów XXI wieku, Wydział Mechaniczny, Politechnika Łódzka zostanie zorganizowany pokaz mody.
 
Swoje kolekcje pokażą studenci i absolwenci Wzornictwa, Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa tekstyliów na Politechnice Łódzkiej. Wydarzenie jest realizowane z inicjatywy studentów, we współpracy z uczelnią.
 
Podczas pokazu zostanie zaprezentowanych siedem kolekcji, przedstawiających swobodną interpretację tendencji sezonu wiosna/lato 2014, w połączeniu z najrozmaitszymi inspiracjami.

Reklama
Celem pokazu jest promocja młodych i zdolnych projektantów wkraczających na ścieżkę kariery, oraz przedstawienie szerszemu gronu, potencjału wzorniczego, jakim dysponuje Politechnika Łódzka. Pokaz odbędzie się 12 grudnia o godz. 11:00, na patio Fabryki Inżynierów XXI wieku, Wydział Mechaniczny, Politechnika Łódzka, ul. Stefanowskiego 2 w Łodzi.

Katarzyna Janowska, kolekcja BODYTECTURE
Projekty nawiązują do minimalistycznej sztuki nowoczesnej. Stanowią trawestację dokonań współczesnej architektury, a jednocześnie odwołują się do twórców sztuki surrealistycznej oraz futurystycznej. Sylwetki modeli są wysmukłe, rozbudowane o wariacje kątów ostrych umieszczanych na różnych poziomach kobiecego ciała. Uzyskane struktury nachodzą na siebie, tworząc interesujące układy przestrzenne.

Dążono tu do utworzenia prostych form odzieżowych, bazujących na formie i linii. Cała kolekcja utrzymana jest w barwach czerni i bieli, poprzecinanej w niektórych modelach szarościami jakie daje drukowana tkanina z transponowaną rzeźbą Nauma Gabo. Geometryczne, ostre wykończenia, oraz zdecydowane cięcia mają za zadanie potęgować wrażenie zgeometryzowania kobiecej sylwetki. Jedyną formą zdobienia są wzory na zadrukowanej tkaninie, podkreślające dodatkowo walory ciała kobiety.
   

    Emilia Śledzińska, kolekcja OLIMPIAS
Kolekcja jest powrotem do świata antycznego i próbą przełożenia go na nowoczesne wzornictwo. Stanowi hołd dla wartości i ideałów starożytnych Greków. Łączy w sobie tradycyjne kroje sukienek z biżuterią wykonaną technikami złotniczymi i metodą dziania. Kolekcja utrzymana jest w barwach ciepłej i zimnej bieli, przełamanych szarością i czernią. Nawiązujących do starożytnej architektury, barwą, fakturą oraz formą. Biżuteria dopełnia i przełamuje monochromatyczność sukienek. Biżuteria wykonana została przy użyciu tradycyjnych technik złotniczych, zapoczątkowanych już w starożytności, jest to m.in. technika repusowania, wygniatania, klepania, grawerowania oraz technika miedziorytu. Nowość stanowi zatarcie granicy między biżuterią a ubiorem. Materiał, który posłużył do wykonania biżuterii to druty miedziane, blacha miedziana oraz miedziana dzianina wykonana na szydełkarce prostej.

Marta Kulczyk, I AM ROCK
 
Kolekcja inspirowana Glam Rockiem, nawiązująca do mody ubiegłego wieku.

Głównym motywem przewodnim są kurtki ramoneski. Styl glam to zwiewne lekkie materiały takie jak szyfon jedwabny, tiul, materiały eleganckie, ponadczasowe.

Styl rock został zinterpretowany przez zastosowanie w projektach skóry naturalnej, jeansu oraz elementów metalowych jak agrafki, śruby, podkładki, łańcuchy.

Kolekcja ta jest skierowana do ludzi pewnych siebie, nie bojących się wyróżniać z tłumu.




 
   
Fot. Kinga Pawłowska
   
Monika Sztarbała, My Queen E.
 
Kolekcja " My Queen E." to propozycja biżuterii tekstylnej dla kobiet, inspirowanej kreacjami Elżbiety I Tudor.

Ozdoby zostały zaprojektowane na bazie elżbietańskich kryz, baskin i rękawów.

Bogactwo zdobień osiągnięto stosując koronki, tiule, perły, kamienie i ćwieki w odcieniach mieniącego się złota i srebra.




 

Justyna Rahman, SOPHISTICATED LADY
 
Kolekcja zawiera się w dziesięciu strojach. Jest inspirowana wykrojami oraz strojami z żurnali mody dekady lat 30-tych.

Wszystkie kreacje mają działać na zmysły poprzez dobór tkaniny oraz połączenie struktur, kolorystykę oraz symetrię. Kolekcja ma sprawiać, że więcej się domyślamy niż widzimy.

Ubiór jest magią, pewnym wyobrażeniem, które się urzeczywistnia, tajemnicą. Dzięki niemu poszukujemy siebie, przywołujemy blask gwiazd . Strój jest dopełnieniem kobiecej osobowości. Dzięki niemu staje się pewna siebie i elegancka.



 
   

Anna Orłowska, Damska kolekcja unikatowa z wykorzystaniem elementów drewnianych i szklanych
 
Kolekcja powstała na potrzeby pracy magisterskiej. Inspiracją do jej stworzenia był kontrast i elementy przeciwstawne - drewno i szkło. Przedstawia niecodzienne wykorzystanie drobnych elementów w stroju, pogłębiając fakturę użytych materiałów.

Kolekcja ukazuje kontrast w wielokrotnym wydaniu. Począwszy od wyboru materiałów - skóra i tiul, ich przeciwstawną kolorystykę, użycie drewna i szkła, kończąc na nietypowych połączeniach, dodatkach oraz podziale płaszczyzn. Kolekcja składa się z ośmiu strojów damskich wieczorowych.

   
Sylwia Sroka, Fantasmagorie
 
Kolekcja na sezon wiosna-lato 2014. Główną ideą kolekcji jest przeplatanie się świata iluzji i rzeczywistości.

Całość to wynik dwuetapowego procesu projektowania.

Surrealistyczne wizje pojawiają się w postaci wzorów i nadruków na tkaninach, z których tworzona jest spójna i funkcjonalna kolekcja o klasycznych rozwiązaniach konstrukcyjnych. Druki wykonane sa techniką sublimacji.






 

(ac)
stat4u PortalPOLSKA.pl