Wiele miast (351)

5 powodów, dla których warto odwiedzić Wyspę Wielkanocną

 
Wyspa Wielkanocna stanowi jedno z najbardziej tajemniczych, a także intrygujących miejsc na świecie. Easter Island (z ang.) jest wyspą zlokalizowaną na południowym Oceanie Spokojnym, w centralnej części Wyniesienia Wschodniopacyficznego.
W całości należy do Chile.

Reklama
Jak powstała Wyspa Wielkanocna?
 
Rapa Nui – bo tak często nazywa się Wyspę Wielkanocną, powstała wskutek aktywności sejsmicznej. Miejsce to zostało odkryte przez holenderskiego admirała, a także podróżnika – Jacoba Roggeveena, syna holenderskiego matematyka Arenta Roggeveena.
 
Wyspa swoją nazwę zawdzięcza dacie – została odkryta w Niedzielę Wielkanocną, 5. kwietnia 1722 roku. Oto, jakie atrakcje czekają na turystów na magicznej Rapa Nui. 
 
Moai – kamienne wyobrażenia przodków
 
   
Największą, a także najbardziej znaną atrakcją Wyspy Wielkanocnej są posągi Moai – kamienne wyobrażenia przodków. Ciekawostką może być fakt, że najwyższe z nich mierzą aż 10 metrów oraz ważą ponad 80 ton.
 
Kamienne kolosy stanowią prawdziwą wizytówkę Rapa Nui – w sumie jest ich ponad 887. Te najbardziej „wytrwałe” dumnie stoją nad brzegiem oceanu, pozostałe (bardziej pasywne) leżą twarzami do ziemi lub nieznacznie wystawiają z niej głowy.
 
Moai w skrócie
 
Do najważniejszych reliktów przeszłości należą:
 
- Ahu Akivi,
 
- Tongariki,
 
- Wulkan Rano Raraku (miejsce, w którym produkowano Moai),
 
- Hanga Te’e,
 
- Akahanga,
 
- Anakena,
 
- Puna Pau (miejsce, w którym produkowano czerwone, kamienne kapelusze Moai),
 
- Tahai – prawdopodobnie pierwsze Moai, jakie zobaczą turyści zaraz po wylądowaniu na wyspie.
 
 
Wioska Orongo – miejsce poświęcone kultowi Człowieka – Ptaka
 
Na wstępie należy zaznaczyć, że to właśnie w Orongo rozgrywały się śmiertelnie niebezpieczne zawody (igrzyska) o zaszczytny tytuł Człowieka – Ptaka. Ciekawostką może być fakt, że turnieje były prawdopodobnie rozgrywane aż do 1867 roku. A obecnie? Obecnie Orongo daje możliwość podziwiania jaskiń z malowidłami, a także wioski stworzonej na wzór tej z przeszłości – z czasów turniejów.   
 

Terevaka – najwyższy szczyt Wyspy Wielkanocnej
 
Terevaka (512 metrów n. p. m) jest miejscem, z którego rozpościera się wspaniały widok na ocean, a także magiczną Rapa Nui. Trasa na szczyt, pomimo niewielkich trudności, jest warta pokonania.  
 

Pokazy tańca tradycyjnego – wspaniały wieczór z historią w tle... 
 
Pokazy tańca tradycyjnego stanowią niezwykle ważny element tożsamości regionalnej – mieszkańcy wyspy kilka razy w tygodniu dają spektakularny pokaz miejscowych pląsów. To trzeba zobaczyć na własne oczy…
 
 
Muzeum Englerta

Muzeum Englerta jest miejscem poświęconym niemieckiemu misjonarzowi Sebastianowi Englertowi . Warto wiedzieć, że ojciec Sebastian Englert przybył na Rapa Nui w 1935 roku i pracował tam przez ponad 30 lat – aż do swojej śmierci. Ważną informacją dla miłośników historii będzie również fakt, że w zbiorach muzeum znajdują się jedyne kobiece Moai, czyli kamienne wyobrażenia przodków.
 
Wakacyjna wycieczka na Wyspę Wielkanocną – dlaczego nie? Rapa Nui ma bardzo wiele do zaproponowania turystom, dlatego zachęcamy wszystkich do zapoznania się z ofertą biura podróży.   
 

 Więcej: https://logostour.pl/blog/tajemnica-wyspy-wielkanocnej


 
stat4u PortalPOLSKA.pl