Kultura Edukacja
17th EVSSAR 2014 największy doroczny kongres rozrodu małych zwierząt
Doroczny międzynarodowy kongres rozrodu małych zwierząt odbywa się w tym roku we Wrocławiu, a organizuje go Katedra Rozrodu Uniwersytetu Przyrodniczego i European Veterinary Society for Small Animal Reproduction. Kongres rozpocznie sięw piątek 26 września o godz. 9.00 w Auli Jana Pawła II w Centrum Dydaktyczno-Naukowym przy pl. Grunwaldzkim 24A.
Sesję plenarną otworzy wykład prof. Toshihiko Tsutsui z Japonii, który będzie mówił o biotechnologiach u psów, w szczególności o mrożeniu nasienia. Jego wykład będzie tłumaczony na języki angielski i polski. Konferencję zamknie wykład na temat diagnostyki i leczenia brucelozy u psów prof. Marii Wanke, która przybędzie z drugiego krańca świata, Argentyny, ale ze względu na polskie korzenie i znajomość języka polskiego nie będzie korzystała z tłumacza – świetnie mówi po polsku i angielsku.
* * *
Europejskie Towarzystwo Weterynaryjne Rozrodu Małych Zwierząt (European Veterinary Society for Small Animal Reproduction – EVSSAR) jest prestiżową organizacją z siedzibą zarejestrowaną w Belgii, skupiającą naukowców i praktyków związanych z rozrodem małych zwierząt. Celem organizacji jest promowanie, fundowanie i popularyzacja badań naukowych oraz podnoszenie poziomu wiedzy weterynaryjnej w zakresie rozrodu zwierząt towarzyszących. EVSSAR jest organizatorem dorocznych kongresów rozrodu małych zwierząt (w 2007 r. w Estoril w Portugalii, w 2008 roku Wiedniu, w 2009 r. we Wrocławiu, w 2010 r. Louvain Le Neuve w Belgii i w 2011 r. w Mediolanie), warsztatów na kongresach ESDAR, kursów przygotowawczych przez egzaminami European College of Animal Reproduction oraz szkoleń ESAVS. Organizacja została założona przez naukowców o uznanym autorytecie w tej dziedzinie, m.in. prof. Patricka Concannona z Cornell University, prof. Johna Verstegena z University of Florida (wówczas Uniwersytet w Liege), prof. Gary’ego Englanda z University of Nottingham, prof. Catarinę Linde-Fosrberg z Uppsala University, prof. Wenche Farstad z Oslo University. Obecnie skupia około 200 osobistości świata nauki z całego świata. Choć nazwa wskazuje na europejski charakter organizacji, to ponieważ jest to jedyna tego rodzaju instytucja, skupia zatem również osoby spoza Europy, w tym z obu Ameryk (m.in. USA, Argentyny, Brazylii i Chile), Azji (Japonia) oraz Afryki (Republika Południowej Afryki). Jest to zatem organizacja o zasięgu światowym. W latach 2011–2014 jej prezesem był prof. Wojciech Niżański z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu – przewodniczący komitetu organizacyjnego kongresu EVSSAR 2014.
Więcej informacji udzieli prof. Wojciech NIŻAŃSKI tel. 605 543 183.
Małgorzata Wanke-Jakubowska
rzecznik prasowy Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław
-
Jak wybrać półkotapczan?
-
Księga oszczędnościowa..
-
Jak wybrać idealne kolczyki na..
-
Czy każdy może napisać powieść?..
-
Noclegi apartamenty Róża Wiatrów..
-
Bezpłatne webinarium pt. Czy..
-
Kurtyny spawalnicze i ich..
-
Dieta ketogeniczna – czym jest,..
-
Węże strażackie: Kluczowe..
-
Automatyczny Trading Krypto dla..
-
Centrum Leczenia Jelit w Poznaniu..
-
AG.pl oferuje szeroki asortyment..
-
Klinika Centrum Terapii Jelit –..
-
Serwis Niedźwiedzia w Luboniu -..
-
Pyłek pszczeli - właściwości,..
-
Miód Gryczany - Cudowny Dar Natury
-
Wydajne i bezawaryjne kasy..
-
Jak przygotować samochód do..
-
Carpathian Startup Fest 2024...
-
Bezpieczeństwo na Wodzie:..
-
Pielęgnacja zasłon tkaninowych:..
-
Cynamon jako skuteczny sposób na..
-
Borowik Szatański, Borowik Ponury..
-
Ślad czeskich kopaczy kryptowalut..