Wiele miast (26)
15 milionów puszek Pringles wyprodukowanych w Kutnie

Kellogg świętuje sukces w Polsce i zapowiada dalszy rozwój produkcji Pringles

Firma Kellogg, największy na świecie producent płatków śniadaniowych i drugi pod względem wielkości wytwórca słonych przekąsek, świętuje dziś wyprodukowanie w swojej fabryce w Kutnie 15- milionowej puszki chipsów Pringles. Jednocześnie na początku 2015 r. firma zapowiada zwiększenie mocy produkcyjnych i wzrost produkcji swoich chipsów ziemniaczanych będących ikoną gatunku.

Reklama
Fabryka Pringles w Kutnie to jedna z największych inwestycji kapitałowych firmy na świecie od 10 lat. Produkcja w tej nowoczesnej fabryce będzie motorem ekspansji marki Pringles w Europie, Środkowym Wschodzie oraz Afryce, w tym w szczególności w Europie Środkowej i Wschodniej. Produkcja Pringles w Kutnie rozpoczęła się w czerwcu br. i od momentu uruchomienia odbywa się w trybie ciągłym, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dziś, zaledwie cztery miesiące później, firma świętuje wyprodukowanie w Kutnie 15-milionowej puszki chipsów Pringles.

Chris Hood, President Kellogg Europe  zaznacza:  - Mamy ambitne plany dotyczące marki Pringles w Europie. Od momentu jej zakupu dwa lata temu odnotowujemy dynamiczy wzrost. W istocie, nasz sukces jest tak duży, że wyzwaniem było sprostanie popytowi. Nasza inwestycja w produkcję w Kutnie pozwoli nam zaspokoić oczekiwania konsumentów a dzięki współpracy z jednym z największych dystrybutorów w regionie, firmą Orbico rozszerzymy dystrybucję i zwiększymy dostępność naszego produktu w Polsce oraz w Europie Centralnej i Wschodniej.

Kellogg poinformował dziś o planach uruchomienia drugiej linii produkcyjnej w Kutnie na początku 2015 roku. Po pełnym uruchomieniu nowej linii, która również będzie pracowała w sposób ciągły, zatrudnienie w kutnieńskiej fabryce wzrośnie do około 200.

- Nasza fabryka jest jednym z najnowocześniejszych tego typu zakładów na świecie. Oferujemy też  wysokiej jakości środowisko pracy. Znaczący procent naszych pracowników jest mieszkańcami okolic Kutna i prawie wszyscy zatrudnieni są Polakami – opowiada Bart Van Audenhove, dyrektor farbryki Kellogg w Kutnie.

Nowo otwarta fabryka Kellogga w Kutnie jest drugą po belgijskim zakładzie w Mechelen fabryką Pringles w Europie. Jest jednocześnie jedną z największych inwestycji kapitałowych Kellogga na świecie od 10 lat.

O firmie Kellogg

Kellogg jest wiodącym na świecie producentem przekąsek, płatków i mrożonek. Firma została założona w Battle Creek w  Michigan ponad 100 lat temu przez Williama Keitha Kellogga.

W 1914 Kellogg rozpoczął ekspansję w Kanadzie, podczas gdy w 1920 roku firma rozpoczęła szybką ekspansję międzynarodową. Dziś, Kellogg obejmuje cztery jednostki biznesowe: w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Europie oraz Azji i Pacyfiku. Firma łącznie zatrudnia około 31 000 pracowników, posiada ponad 50 zakładów produkcyjnych w 18 krajach na całym świecie. Kellogg był i nadal jest jednym z kluczowych podmiotów w przemyśle spożywczym ze względu na innowacyjne podejście. To pierwsza firma, która zatrudniła dietetyka do pracy w przemyśle spożywczym, podała skład, oraz informacje dotyczące produktów. Kellogg dba o ciągły rozwój, innowacje oraz nabywa kluczowe marki, takie jak Pringles. Firma zajmuje wiodącą pozycję na świecie wśród firm z branży spożywczej.

Informacje o Fabryce Pringles w Kutnie

*Fabryka w Kutnie jest jedną z największych inwestycji kapitałowych firmy Kellogg na świecie od 10 lat. Nowa fabryka w Kutnie wyposażona jest w dwie super szybkie linie produkcyjne dostarczające chipsy na rynki europejskie (druga linia ruszy na początku 2015 r.).

*Fabryka jest kluczowym elementem dla ciągłego wzrostu marki Pringles na rynkach europejskich, w szczególności w Europie Środkowej i Wschodniej.

*Fabryka w Kutnie jest trzecią fabryką chipsów Pringles na świecie, po amerykańskiej fabryce w Jackson Creek oraz belgijskiej, w Mechelen. Jest jednocześnie pierwszą od 15 lat tego typu instalacją produkcyjną Pringles.

*Prace konstrukcyjne rozpoczęły się 14 maja 2013 r, kiedy Alister Hirst (Wiceprezydent Globalnego Łańcucha Dostaw w Kellogg) wbił pierwszą, symboliczną łopatę inaugurując budowę. Już 13 miesięcy później, 13 czerwca 2014 roku, pierwsze chipsy Pringles zjechały z pierwszej linii produkcyjnej.

*Pierwsze dostawy chipsów wyprodukowanych w Kutnie na europejskie rynki ruszyły w lipcu 2014 roku.

*W szczytowym momencie na placu budowy pracowało ponad 800 osób.

*Rekrutacja pracowników do nowej fabryki rozpoczęła się w lutym 2013 r. Na początku roku 2015 bezpośrednio w fabryce zatrudnionych będzie łącznie 200 osób. Nowe miejsca pracy powstają również u podwykonawców i dostawców usług dla fabryki.

*Ponad 80 pracowników z Polski spędziło od trzech do dwunastu miesięcy
w siostrzanej fabryce w belgijskim Mechelen. Brali oni udział w programie szkoleniowym, dzięki któremu stali się ekspertami od wykorzystywanych w fabryce Pringles technologii produkcyjnych.

*Fabryka w Kutnie jest wzorcowa -  to okręt flagowy Kellogga, zbudowany ze szczególną troską o bezpieczeństwo zarówno ludzi jak i żywności.

*Projekt był również zastrzykiem finansowym dla lokalnej gospodarki. Przykładowo – tylko na zakwaterowanie osób zaangażowanych w budowę fabryki wydano ponad 2 miliony złotych.

*Przy projekcie pracowali specjaliści z ponad 25 krajów. Od wbicia pierwszej łopaty do uruchomienia drugiej linii produkcyjnej miną mniej niż 3 lata.


PRINGLES TO NIESAMOWITA ZABAWA!

Nasze oryginalne smaki inspirują do świetnej zabawy. Jeśli chciałbyś poznać nas trochę lepiej, poniżej znajdziesz sporo ciekawostek.

1. Pringles są dostępne w ponad 140 krajach na całym świecie. Żadna inna przekąska nie może się z nami równać pod tym względem!

2. Z biegiem lat Pan Pringle (znany także jako Pan P.) przeszedł sześć metamorfoz, które stopniowo unowocześniały jego wizerunek, jednak nigdy nie pozbył się swoich kultowych i podziwianych przez wszystkich wąsów.

3. Twórca Pringles, Fredric J Baur, eksperymentował z wieloma kształtami, aby stworzyć chipsy, które mogłyby być pakowane w sposób umożliwiający jak najbardziej efektywną dystrybucję. Ostatecznie to łut szczęścia w postaci rozmowy z pewnym astronomem doprowadził go do przełomowego odkrycia – chipsom postanowiono nadać kształt podwójnego siodła, dzięki czemu można było je łatwo ułożyć jeden na drugim. W dodatku Pringles praktycznie w ogóle się nie łamały!

4. Terminem technicznym określającym kształt kultowego chipsa jest paraboloida hiperboliczna. Brzmi dziwacznie, prawda? To pewnie dlatego, że maszyna, w której wypiekane są chipsy, została wynaleziona przez pisarza fantasy i science fiction, Gene'a Wolfe'a. Tylko on mógł wpaść na coś takiego! Ale czy ma to jakieś znaczenie? Ta domieszka fantazji sprawia, że smak chipsów Pringles jest jeszcze bardziej wyjątkowy!

5. Nazwa „Pringles” została zaczerpnięta z książki telefonicznej amerykańskiego miasta Cincinnati. Ekscentrykom, którzy pomagali w procesie tworzenia Waszych ulubionych chipsów, spodobało się brzmienie nazwy ulicy „Pringle Drive”, znajdującej się w miasteczku Finneytown w stanie Ohio – znali nawet kogoś, kto tam mieszkał.

6. Rozważano wiele potencjalnych nazw, na przykład nazwę „Perkins”, którą ostatecznie odrzucono, ponieważ tak samo nazywała się pewna sieć naleśnikarni. W końcu wybrano nazwę, która przeszła do historii, czyli „Pringles”!

7. Czy wiecie, że stworzenie i dopracowanie przepisu na chipsy Pringles zajęło specjalistom z Procter & Gamble ponad 15 lat? Victor Mills, inżynier ds. produktów z Procter & Gamble, opracował metodę produkcji chipsów już w 1956 roku, jednak pierwszy zakład został wybudowany dopiero w 1971 r. w stanie Tennessee w USA.

8. Człowiek, który wymyślił naszą kultową puszkę, Fredric J Baur (1918-2008), poprosił, aby jego prochy zostały w niej pochowane. Dzieci Fredrica uszanowały życzenie ojca.

9. Co roku komponujemy nawet trzydzieści oszałamiających nowych smaków, jednak tylko te najlepsze trafiają na półki sklepowe!

10. Nasi fani wykorzystują puszki Pringles na różne niesamowite sposoby. Wystarczy zajrzeć na YouTube czy Google, aby odkryć, jak kreatywnie można wykorzystać nasze opakowania. Wielbiciele chipsów Pringles umieją tworzyć z puszek po chipsach instrumenty muzyczne, wzmacniacze głośników, a nawet antenę, która odbiera sygnał WiFi.

11. Nasza strona na Facebooku ma więcej fanów niż zespół One Direction! Aż trudno uwierzyć.

12. Pan P. wystąpił w jednym odcinku Simpsonów – to w końcu celebryta! Odegrał epizodyczną rolę w fantazji Homera Simpsona, w której towarzyszyła mu gwiazdorska obsada, w tym Pillsbury Doughboy, Toucan Sam, Count Chocula oraz Pan Orzeszek.

13. Wielbiciele Pringles zawsze zjadają wszystkie chipsy i prześcigają się w wymyślaniu sposobów na dostanie się do ostatniego z nich na dnie puszki. Wszystkie pomysłowe rozwiązania znajdziecie na YouTube!

14. Czy wiecie, że Brad Pitt wystąpił kiedyś w reklamie Pringles? W latach 80. wraz ze swoją paczką znajomych używał pozbawionych dna i wieczka puszek po Pringles jako teleskopów do podziwiania gorących dziewczyn na plaży.

15. Brad Pitt nie był jedyną gwiazdą, która wystąpiła w reklamie Pringles. Na przestrzeni lat w naszych reklamach wystąpili też Jessica Biel, Thierry Henry, Miś Yogi, a nawet Chewbacca!

Zbigniew Burzyński, Prezydent Kutna
Szanowni Państwo,
W imieniu władz samorządowych miasta Kutna chciałbym serdecznie pogratulować zakończenia tej imponującej inwestycji oraz podziękować za zaufanie, jakim nas obdarzyliście wybierając Kutno jako miejsce do realizacji swoich planów inwestycyjnych.

Czuję dodatkową osobistą satysfakcję, ponieważ projekt inwestycyjny, za sprawą którego tu dziś jesteśmy, to największa inwestycja zagraniczna w historii Kutna. Miasto zyskało kolejnego międzynarodowego partnera, udowadniając, że warto tutaj inwestować. Obecność firmy Kellogg to także kolejne miejsca pracy, wciąż tak istotne w naszym regionie.

Wierzę, że spełnią się Państwa plany inwestycyjne związane z tym zakładem, dając przy tym satysfakcję z dobrze podjętej decyzji. Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca na podbój rynków Europy Środkowej i Wschodniej jak Kutno. Jestem pewien, że firma i jej działalność na stałe wpiszą się w życie społeczne i gospodarcze naszego miasta i regionu.


Zgodnie z przyjętym u nas zwyczajem firmie rozpoczynającej działalność w kutnowskiej podstrefie wręczany jest dzwon. Ma on głośno oznajmić o tym ważnym wydarzeniu w historii waszej firmy i naszego miasta. W tym miejscu na ręce Dyrektora Zakładu pragnę przekazać ten dzwon, który powita nowego partnera gospodarczego w Kutnie.


Chris Hood Speech, President Kellogg Europe

Dzień dobry,
Dzisiaj świętujemy przełomowy moment dla Kellogg, którym jest oficjalne otwarcie naszego drugiego zakładu produkcyjnego Pringles w Europie. Prace budowlane ukończono zaledwie w 13 miesięcy, a pierwsza partia chipsów Pringles opuściła fabrykę w czerwcu tego roku.

Jak dotarliśmy do tego momentu?

Po nabyciu Pringles przez Kellogg w 2012 roku, stało się jasne, że potrzebujemy dodatkowych mocy produkcyjnych dla Pringles, żeby móc zrealizować nasz cel szerokiego rozwoju marki. Inwestycja w Kutnie miała dla nas istotne znaczenie dla stworzenia najnowocześniejszej linii Pringles, jaką mamy obecnie. Nowy zakład jest na najwyższym światowym poziomie i został stworzony ze szczególnym naciskiem na osiągnięcie najwyższej jakości standardów w zakresie bezpieczeństwa ludzi oraz bezpieczeństwa żywności. Będą Państwo mogli osobiście to zobaczyć podczas późniejszego zwiedzania fabryki i mam nadzieję, że zaawansowane osiągnięcia techniczne zrobią na Państwu takie samo wrażenie jak na mnie.

 
Stworzenie tego obiektu wymagało od nas znacznych nakładów czasu i pracy. W zasadzie, jest to jedna z największych inwestycji kapitałałowych firmy Kellogg w ciągu ostatnich 10 lat. Niemniej jednak, jest to kluczowa inwestycja dla realizacji naszej strategii wzrostu i cieszymy się, że będziemy mogli zaoferować nasze smakowite chipsy wyprodukowane w tej fabryce klientom z całego regionu. Polska jest dla nas strategicznym miejscem, gdzie planujemy nie tylko rozwijać nasz udział w rynku, ale także budować nowe relacje z sąsiadami, partnerami, pracownikami oraz ich rodzinami. Dziękuję wszystkim za wspólne dzielenie tej doniosłej chwili.   


Armando Santacesaria, Vice President Snacks Kellogg Europe

Dzień dobry,
Nie trzeba dodawać, że podzielam wielkie poczucie dumy i jestem pewny, że wszystkie obecne tutaj osoby, które pracowały nad tym ambitnym projektem również czują podobnie. Jest to niezwykły czas w historii Pringles i przyszłość nigdy nie rysowała się tak dobrze jak teraz.

To imponujące miejsce będzie służyć  przyspieszeniu rozwoju Pringles w Europie, a w szczególności w Europie Środkowo-Wschodniej. To  wyjątkowy moment dla naszej firmy i wszyscy powinniśmy dostrzec i uczcić to ważne wydarzenie w naszej historii. Dzięki fabryce w Kutnie mamy potrzebną moc do wzrostu i realizacji naszych planów rozwoju. Sukces marki Pringles jest fenomenalny. Dodatkowe możliwości, które mogliśmy osiągnąć dzięki fabryce w Kutnie, oznaczają lepsze zaspokojenie popytu oraz służenie naszym klientom i konsumentom w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz Tursji i Rosji.

Nasza pierwsza linia produkcyjna ruszyła i produkuje według stałego harmonogramu. W chwili obecnej pracujemy nad uruchomieniem na początku 2015 roku drugiej lini, w celu zaspokojenia ciągłego popytu na Pringles w Europie.

Dzisiaj oficjalnie świętujemy nie tylko otwarcie zakładu, ale także po kilku krótkich miesiącach produkcji, chcemy uczcić wyprodukowanie, tu w Kutnie, 15-tu milionów puszek Pringles. To jest wyjątkowe! Chciałbym pogratulować zespołowi, zarówno z Kutna jak i z Mechelen, dzięki którym było to możliwe. W szczególności kieruję moje podziękowania dla naszego dyrektora zakładu w Kutnie, Bart’a Van Audenhoven’a. Jako wyraz wdzięczności, chciałbym przekazać Bart’owi, od naszego zespołu, srebrną tablicę pamiątkową z gratulacjami za produkcję 15-tu milionów puszek Pringles. Bart, zapraszam Cię na scenę, by wręczyć Ci tę tablicę od całego zespołu fabryki. Mam nadzieję, że niedługo będę mógł wrócić tu i przekazać Ci złotą tablicę za wyprodukowanie 150-ciu milionów puszek!


Andrzej Jędrzejczak, Edelman
stat4u PortalPOLSKA.pl