Świebodzin
Znieważenie funkcjonariusza publicznego

W przeciągu trzech dni dwóch mężczyzn przekonało się iż znieważenie funkcjonariusza publicznego lub naruszenie jego nietykalności nie pozostanie bezkarne. Pierwszy z nich w sobotę (8 września) znieważył ratownika medycznego, a drugi we poniedziałek (10 września) interweniujących wobec niego policjantów. Obaj zostali zatrzymani. Grozi im kara pozbawienia wolności do roku czasu.

Reklama

W sobotę (8 września) 60 letni mężczyzna, krótko po opuszczeniu budynku Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, gdzie dzień wcześniej był doprowadzony do wytrzeźwienia, wezwał do miejsca zamieszkania pogotowie ratunkowe ponieważ miał się źle poczuć. W trakcie wykonywanych czynności przez ratownika medycznego znieważył go słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe. W związku z zachowaniem oraz popełnionym przez siebie przestępstwem został zatrzymany przez policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego i na powrót trafił do celi, którą niedawno opuścił. Tym razem jednak grożą mu dużo większe konsekwencje.

Kolejny przypadek znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego miał miejsce w dniu 10 września. Podczas interwencji 33 letni mieszkaniec Świebodzina znieważył dwóch funkcjonariuszy plując na mundury oraz naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Mężczyzna również został zatrzymany i odpowie za przestępstwa z art. 222 k.k. oraz 226 k.k.

stat4u PortalPOLSKA.pl