Lublin
Złóż wniosek do budżetu obywatelskiego przez internet

Ruszył nabór wniosków do trzeciej edycji budżetu obywatelskiego w Lublinie. Po raz pierwszy można złożyć wniosek za pośrednictwem platformy internetowej. Zachęcamy do skorzystania z tej formy przygotowania wniosku oraz przedstawiamy instrukcję obsługi platformy. 

Reklama

Platforma internetowa służąca do składania projektów w lubelskim budżecie obywatelskim została uruchomiona 14 marca. Od tego momentu można założyć swoje własne konto i zacząć wypełnianie wniosku on-line. Zgłoszenia rejestrować można przez miesiąc, do 14 kwietnia.

 

Pierwsze z trzech spotkań informacyjnych dla mieszkańców związane z przyjmowaniem wniosków do Budżetu Obywatelskiego odbędzie się w poniedziałek (14 marca) o godzinie 17:00 w sali obrad Rady Miasta w Ratuszu. 
 

Reklama________________________________________________________________________________
 

Optima              
Zamów kuriera

Paczki, przesyłki
 

Kurier-Lublin.pl

Bezpłatna dostawa
sklepu spożywczego


tel. 534-787-231

WDomowychCenach.pl

 

 

 

 

 

______________________________________________________________________________________
 

Krótka instrukcja obsługi platformy internetowej: 

 

1. Na stronie www.obywatelski.lublin.eu wchodzimy w zakładkę BUDŻET OBYWATELSKI 2017, klikamy w Formularz wniosku do Budżetu Obywatelskiego Lublina. W tej części strony wchodzimy do elektronicznego formularza zgłaszania projektów. Jak Państwo widzą, link do elektronicznego formularza jest powtarzany w wielu miejscach strony. 

 

2. W przypadku pierwszej wizyty na stronie klikamy w przycisk ZAREJESTRUJ SIĘ DO SYSTEMU. 

 

3. Po zarejestrowaniu się, należy w swojej poczcie mailowej kliknąć na przesłany przez system link aktywacyjny. Jeśli z jakiegoś powodu nie widzą Państwo wśród otrzymanych wiadomości informacji z sytemu należy sprawdzić folder SPAM swojej poczty elektronicznej. 

 

4. Powracając na stronę systemu składania wniosków do budżetu obywatelskiego logujemy się do systemu za pomocą adresu e-mail i hasła. 

 

5. Możemy przystąpić do wypełniania wniosku. W tym celu klikamy DODAJ NOWY PROJEKT. 

 

6. Wypełniamy wniosek. W każdej chwili możemy przerwać pracę, zapisać dotychczasowe postępy prac i wrócić do wniosku w późniejszym terminie. 

 

7. Jeśli uznamy, że zakończyliśmy pracę nad projektem, możemy wysłać go do Urzędu Miasta Lublin. W tym celu klikamy WYŚLIJ. 

 

8. Jeśli chcemy zebrać podpisy poparcia pod projektem (20 dla projektów małych, 40 dla projektów dużych) możemy pobrać z systemu formularz do zbierania podpisów. W tym celu klikamy: POBIERZ FORMULARZ NA LISTĘ OSÓB POPIERAJĄCYCH PROJEKT. 

 

9. Jeśli mamy już zebrane podpisy poparcia, drukujemy z systemu KARTĘ PROJEKTU. Tylko ten dokument, podpisany, wraz z listą poparcia dostarczamy do Urzędu Miasta Lublin. 

 

10. Państwa projekt jest w całości złożony do budżetu obywatelskiego. Jeśli będą konieczne poprawki, pracownicy Urzędu Miasta Lublin poinformują Państwa o tym, a projekt do edycji zostanie odblokowany w systemie, co będzie widoczne na Państwa koncie. 
 

11. Na skróty. Bezpośredni adres do platformy służącej do składania wniosków do budżetu obywatelskiego: www.obywatelski2.lublin.eu. Mamy nadzieję, że łatwo go zapamiętać.

stat4u PortalPOLSKA.pl