Kraków
Zlikwidowana „plantacja” konopi indyjskich na Kazimierzu

Policjanci w Krakowie dotarli do jednego z mieszkań na Kazimierzu, gdzie – jak przypuszczali – mogła być prowadzona uprawa konopi indyjskich. Przypuszczenie podtwierdiło się, „plantacja” została zlikwidowana. 

Reklama
Policjanci w Krakowie dotarli do jednego z mieszkań na Kazimierzu, gdzie – jak przypuszczali – mogła być prowadzona uprawa konopi indyjskich.  Przypuszczenie podtwierdiło się, „plantacja” została zlikwidowana. Otym poinformowała służba prasowa policj. 

Na tym mieszkaniu podczas prowadzonych czynności zabezpieczyli łącznie 106 krzewów konopi indyjskich o wysokości od 120 do 140 cm, a także specjalistyczną aparaturę do ich uprawy (m.in. lampy, system nawadniający, wentylację oraz nawozy).

„Pod zarzutem udziału w przestępstwach narkotykowych zatrzymany został 33 – letni mężczyzna. Jak się okazało – nie pierwszy raz, już wcześniej karany był za podobne przestępstwa , a w kwietniu tego roku pod zarzutem uprawy konopi indyjskich trafił do tymczasowego aresztu (gdy tylko opuścił areszt, kolejny raz wrócił do narkotykowego procederu). Mężczyźnie przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art.63 ust.3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tj. uprawy konopi indyjskich, które mogą dostarczyć znaczne ilości narkotyku ( przy czym przestępstwa tego podejrzany dopuścił się w warunkach recydywy)”, - mowa w oświadczeniu.

Za popełnione przestępstwo grozi mężczyznie kara pozbawienia wolności do lat 8.
stat4u PortalPOLSKA.pl