Wiele miast (374)
Zatrzymali, pouczyli i… naprawili

Czy kontrola drogowa może być źródłem miłych wspomnień? A jeżeli obok samochodu Policji zobaczymy dodatkowo potężny wóz strażacki? 29 kwietnia br. mundurowi z koszalińskich jednostek po raz kolejny udowodnili, że takie spotkanie może zamiast stresu i mandatu w kieszeni pozostawić wiedzę i dobre wspomnienia w naszej głowie. Wydarzeniu patronowała również firma NordGlass, która chętnie wspiera inicjatywy propagujące bezpieczeństwo na drodze.

Reklama
Kwietniowa akcja to kolejna już odsłona wspólnego programu Policji i Straży Pożarnej. Do ich działań przyłączyła się również  firma   NordGlass. Oprócz rutynowej kontroli drogowej inicjatywa ta ma przede wszystkim wymiar edukacyjny. Każdy z zaangażowanych podmiotów udzielał bowiem kierowcom cennych rad, jak w odpowiedzialny i bezpieczny sposób uczestniczyć w ruchu drogowym.

Zjednoczeni we wspólnym celu

W ramach rutynowej kontroli drogowej kierowcy mieli okazję porozmawiać nie tylko z Policją na temat stanu technicznego auta. Biorący udział w akcji Strażacy przypominali im także zasady udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy ofiarom wypadków, postępowania z poszkodowanymi oraz zabezpieczania miejsca zdarzenia. Informowali oni także o procedurze wzywania służb ratowniczych i zasadach bezpiecznego użycia gaśnic. Do współpracy w programie Policjanci i Strażacy zaprosili też inne podmioty, które aktywnie propagują poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Swój wkład w edukację kierowców miała również firma NordGlass, właściciel jedynej ogólnopolskiej sieci serwisowej świadczącej usługi w zakresie naprawy i wymiany szyb samochodowych. Jej pracownicy udzielali profesjonalnych porad i wskazówek dotyczących użytkowania i konserwacji szyb oraz wykonywali na miejscu bezpłatne naprawy, czym dodatkowo ucieszyli biorących udział w kontroli kierowców.

-Dzięki współpracy doświadczonych służb i specjalistów udało nam się zaoferować kierowcom praktyczną pomoc i porady. Cieszymy się, że takie działania spotykają się z uznaniem i dobrym przyjęciem. To tylko utwierdza nas w przekonaniu, że warto angażować się w inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Wygląda na to, że miejscowa współpraca Policji, Straży pożarnej i firmy NordGlass ma duże szanse stać się dobrą tradycją, którą warto wprowadzić także w innych rejonach Polski - mówi Michał Zawadzki z firmy NordGlass.

Zlokalizowana w Koszalinie firma NordGlass Sp. z o.o. to właściciel największej i najbardziej rozpoznawalnej w Polsce sieci serwisowej, która świadczy usługi w zakresie naprawy i wymiany szyb samochodowych na terenie całego kraju. NordGlass to również wiodący europejski producent szyb dla branży motoryzacyjnej. Firma produkuje najwyższej klasy szyby czołowe do ponad 1300 najpopularniejszych modeli samochodów i dystrybuuje je w całej Europie i poza jej granicami.

Źródło: GutPR
stat4u PortalPOLSKA.pl