Wiele miast (351)

Zasoby naturalne w budownictwie mieszkalnym

W dzisiejszych czasach budownictwo na świecie bardzo się rozrosło i weszło na zupełnie nowy poziom. Dużą rolę zaczęły odgrywać odnawialne źródła energii i wiele firm zaciągnęło kredyty na oze.

W ciągu wielu lat najbardziej popularne stało się produkowanie energii, która pochodzi z paliw pierwotnych. Są to między innymi: węgiel kamienny, węgiel brunatny, ropa naftowa, gaz ziemny, a także uran.

Reklama
Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że choć teraz zasoby są jeszcze naprawdę duże, to z roku na rok będą się systematycznie zmniejszać. Przyczyną jest ciągły wzrost zapotrzebowania na energię ze względu na urbanizację. W końcu wszelkie źródła takiej energii zostaną wyczerpane.
 
Kolejną wadą jest fakt, że podczas spalania paliw pierwotnych powstaje bardzo dużo szkodliwych substancji, które negatywnie oddziałują nie tylko na ludzi, ale także zwierzęta i całe środowisko. Do owych substancji zaliczają się głównie trujące gazy, takie jak tlenki azotu, tlenki siarki oraz węgla.
 
Powoli przedostają się do atmosfery i tam gromadzą, co nie jest dobre. Szacuje się, że w przyszłości społeczeństwo zaopatrzone będzie w energię, która pochodzi wyłącznie z zasobów naturalnych. Pożyczki na oze będą więc coraz powszechniejsze.
 

Kredyt na oze – mikroinstalacje w budownictwie mieszkalnym

    Bardzo często można spotkać się z mikroinstalacjami montowanymi w głównej mierze na dachach domów albo innych większych budynkach. Są to tak zwane kolektory słoneczne, które produkują energię wykorzystując promienie słoneczne.

W definicji mikroinstalacji można znaleźć notkę, która mówi o tym, że jest to taki typ instalacji, której łączna moc zainstalowanej elektrycznej nie przekracza 40 kW. Kolektory montuje się przede wszystkim z tego względu, by podgrzewać ciepłą wodę użytkową.

Zbierana przez urządzenie energia słoneczna podgrzewa specjalny czynnik (którym jest roztwór glikolu uodporniony na niskie temperatury) znajdujący się w kolektorze. Następnie roztwór jest wtłaczany poprzez pompę do tak zwanej „wężownicy”, która umiejscowiona jest na zbiorniku. Następnie czynnik grzeje wodę użytkową i kiedy się schłodzi ponownie wraca do obiegu i cały proces zaczyna się na nowo.
 
Najbardziej popularne kolektory to takie, które są dwufazowe, ponieważ są stosunkowo tanie (ale istnieją również inne rodzaje takie jak gazowe czy cieczowe). Choć takie rozwiązanie posiada wiele zalet, to jednak najsprawniej działa tylko w okresie letnim. W innych porach jego udział jest mocno ograniczony. Finansowanie oze jest dostępne praktycznie dla każdego, trzeba tylko właściwie to uargumentować oraz wypełnić wszelkie formalności.
 

Drewno jako naturalny zasób
 
Pożyczka na oze nie będzie jeszcze konieczna, ponieważ są duże zapasy odnawialnych zasobów naturalnych. Jednym z nich jest rzecz jasna najpopularniejsze drewno, które wykorzystuje się w wielu dziedzinach życia. Można użyć go do produkowania energii cieplnej, ale chyba największą rolę spełnia w budownictwie i meblarstwie.
 
Każdy w domu posiada większość mebli właśnie drewnianych i ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się domy zbudowane z drewna. Są eleganckie i atrakcyjne dla oka, mają swój urok i są tańsze. Niestety, zapotrzebowanie na drewno jest bardzo duże, a proces odrastania drzew trwa przez długi czas.
 

Surowce naturalne wykorzystywane w budownictwie

Surowce naturalne również należą do nieodnawialnych zasobów naturalnych. Wszelkiego rodzaju kamienie, metale, piaski, żwiry, gliny czy kruszywo skalne jest niezwykle często używane podczas budowanie budynków mieszkalnych. To właśnie one stanowią fundament budownictwa. Choć nie można ich odnowić, a ich proces powstawania jest długotrwały, to jednak na ziemi jest ich bardzo dużo, dzięki czemu zapas nie wyczerpie się jeszcze przez wiele lat.
 
Jak widać, rozwiązań jest naprawdę sporo, a wzrost popularności używania odnawialnych źródeł energii i zasobów naturalnych spowodowany jest w głównej mierze większą świadomością ludzi. Przy zmniejszeniu zapotrzebowania na paliwa pierwotne i źródła nieodwracalne można zapobiec globalnej katastrofie.

Więcej: www.Pozyczkowy.com.pl


 
stat4u PortalPOLSKA.pl