Wiele miast (351)

Zalety treningów w domowym zaciszu


Wielu z nas podejmując decyzję o rozpoczęciu regularnych ćwiczeń fizycznych biegnie na siłownię lub do klubu fitness, by wykupić karnet.

Niektórzy stają też przed dylematem, czy lepiej zapisać się na siłownię czy ćwiczyć w domu. Treningi w domu mogą być tak samo skuteczne jak treningi na profesjonalnej siłowni.

Reklama
Treningi w domowym zaciszu mają wiele zalet. W domu trenować można w każdej wolnej chwili. Domowe treningi są idealne dla osób początkujących, które nie mają odwagi wyjść na siłownię. W domu wykonywać można różnorodne ćwiczenia, ćwiczyć może każdy niezależnie od poziomu kondycji i zaawansowania.
 
Treningi domowe to oszczędność pieniędzy. Miesięczny karnet na siłownię sporo kosztuje. Często dochodzą do tego także koszty dojazdów. Również czas, który trzeba przeznaczyć na dojazdy można wykorzystać na treningi.
    Treningi w domu polecane są osobom, które
nie mają zbyt wiele czasu, są zapracowane, zabiegane, które mają problemy z motywacją, szybko się nudzą, chcą schudnąć, ujędrnić ciało, poprawić formę. W domowym zaciszu czujemy się swobodnie, mamy możliwość ćwiczenia we własnym tempie, nie porównując się do nikogo. Możemy ćwiczyć, jak długo chcemy.

Większość klubów w godzinach popołudniowych
i wieczornych przeżywa prawdziwe oblężenie
i większość urządzeń do ćwiczeń jest zajętych. Trzeba czekać w kolejce, nie ma też możiwości,
by dowolnie długo ćwiczyć na danym urządzeniu.

Domowe treningi to doskonałe rozwiązanie dla osób mieszkających w małych miejscowościach, gdzie do najbliższego klubu fitness czy do siłowni trzeba dojeżdżać kilka, a nawet kilkanaście kilometrów.
 
Aby treningi w domowym zaciszu przyniosły efekty, trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie przyrządy do ćwiczeń. Wybór sprzętów do ćwiczeń do domu jest dość szeroki. Nie trzeba kupować od razu kilku sprzętów, zakupy można rozłożyć w czasie, na początek można zaopatrzyć się np. w hantle, kettlebell, stepper czy nawet w skakankę lub gumę do ćwiczeń.  
 
Kettlebell

Kettlebell  to odważniki do ćwiczeń angażujące do pracy wiele partii mięśni jednocześnie - mięśnie ramion, dolnej partii pleców, nóg. Wyglądem przypominają kulę armatnią z doczepionym uchwytem.
 
Przesunięty środek ciężkości sprawia, że treningi z wykorzystaniem kettlebell są bardziej efektywne niż treningi z wykorzystaniem tradycyjnych ciężarków. Ćwiczenia z użyciem kettlebell wysmuklają sylwetkę, poprawiają motorykę oraz wytrzymałość organizmu.

Więcej: www.marbo-sport.pl 
stat4u PortalPOLSKA.pl