Wiele miast (351)

Zakopane – noclegi oraz miejsca idealne na jesienny wypoczynek


Noclegi w górach, długie spacery trasami z widokiem na złoto-brązowe wzgórza Tatr… Zakopane jesienią jest rzadziej uczęszczane i jeszcze piękniejsze niż w sezonie wiosenno-zimowym. Szykujesz wrześniowy wypad w góry?

Dzięki nam poznasz malownicze noclegi w Zakopanem oraz niesamowite atrakcje, które umilą Twoje jesienne wakacje.

Reklama
Dobry nocleg w Zakopanem to połowa udanego wyjazdu. Na szczęście Sun&Snow oferuje apartamenty o różnej lokalizacji oraz cenie, ale zawsze świetnych warunkach. Dzięki temu możesz skupić się na planowaniu, od jakiej strony poznasz w tym roku Zakopane – atrakcje jesienne w niczym nie ustępują letnim lub wiosennym!
 
Zakopane – atrakcje, które warto zobaczyć jesienią
 
Po pierwsze, jesienny wypad do Zakopanego warto rozpocząć od spaceru Doliną Chochołowską. Ta najdłuższa dolina w polskich Tatrach pozwala bowiem zobaczyć całe piękno górskiej przyrody jesienią, a zwłaszcza różnokolorowe, przebarwione drzewa iglaste, które otaczają spacerujących turystów ze wszystkich stron.

W trakcie spaceru Doliną Chochołowską warto zatrzymać się przy następujących atrakcjach:

    Skała Kmietowicza – najefektowniejszy element wąwozu w dolnej części Doliny Chochołowskiej, nazwany na cześć ks. Józefa Leopolda Kmietowicza, przywódcy powstania chochołowskiego;
 
Źródło Chochołowskie – płytki, lecz malowniczy staw zasilany m.in. przez system pobliskich jaskiń;

Schronisko w Dolinie Chochołowskiej – oprócz posilenia się po spacerze możesz w nim zobaczyć tablice upamiętniające próbę pobicia światowego rekordu w wysokości lotu balonem oraz spotkanie Jana Pawła II z Lechem Wałęsą.

Po spacerze Doliną Chochołowską masz ochotę na noclegi w górach? Sprawdź apartament Sun&Snow Ciągłówka, oferujący niesamowity widok na panoramę Tatr oraz pobliski strumyk. Dzięki swojej lokalizacji apartament Ciągłówka pozwala na odpoczynek z dala od turystycznego hałasu, co należy do rzadkości w Zakopanem.
 
Zakopane – atrakcje dla całej rodziny na jesień

Jeśli jedziesz do Zakopanego z rodziną, to zaplanuj również jesienne atrakcje dla Twoich dzieci. W zależności od tego, jaką pogodą przywita Was Zakopane jesienią, dobrym pomysłem na wspólne spędzenie czasu może być np. trasa rowerowa dla całej rodziny, rozpoczynającą się na Krupówkach i przebiegającą przez następujące punkty:
 
Polana Szymoszkowa – znajduje się tutaj stacja narciarska oraz kąpielisko termalne;

Witowo – zobacz przede wszystkim Kaplicę św. Anny na Płazówce;
 
Most nad Czarnym Dunajcem – świetne miejsce na odpoczynek przed dalszą podróżą oraz zrobienie kilku zdjęć dzikiej przyrodzie Zakopanego;

Dzianisz – w tej wsi warto się zatrzymać, aby zobaczyć drewniany kościół w stylu podhalańskim oraz zabytkową remizę.

Po zaliczeniu trasy możesz wrócić do Zakopanego, jednak innym rozwiązaniem jest udanie się dalej w kierunku Kościeliska i przenocowanie w apartamencie Kościelisko – Residence od Sun&Snow.

Więcej: 
www.sunandsnow.pl

 
stat4u PortalPOLSKA.pl