Nowy Sącz
Zagłosujmy na Projekt nr 9 Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza

"Czyste niebo nad Ziemią Sądecką" System informacji dla mieszkańców - to projekt budżetu obywatelskiego nr 9, który warto poprzeć.Pełna lista jest prezentowana na stronie www.BO.NowySacz.pl
 
Nasze miasto zajmuje wysoką pozycję w niechlubnym rankingu miast o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu. Mieszkańcy nie są świadomi wielkości tego zanieczyszczenia na co dzień. 

Zdj. Justyna Szczypuła

Reklama
- Nasz projekt ma na celu zorganizowanie systemu informacji dla mieszkańców miasta poprzez zamieszczenie w miejscach widocznych, na przykład w Rynku, na budynkach szkół i na innych budynkach użyteczności publicznej tablic informacyjnych typu LED RGB, wyświetlających informacje o aktualnych wynikach pomiarów zanieczyszczenia powietrza w mieście – mówią Lidia Śmigowska i Jacek Gwóźdź, autorzy projektu.
 
W sytuacjach alarmowego przekroczenia poziomu zanieczyszczenia powietrza, proponują system powiadamiania SMS oraz aplikację mobilną na smartfony i tablety, przekazującą w sposób ciągły informacje o jakości powietrza nad miastem. 


 
Proponują  również rozpocząć akcję edukacyjną dla mieszkańców miasta. Dlatego liczą na poparcie projektu w głosowaniu, jako działającego dla naszego wspólnego dobra. Autorzy projektu zwracają się z apelem do mieszkańców Nowego Sącza o oddanie głosu na Projekt nr 9 w wykazie propozycji Budżetu Obywatelskiego www.BO.NowySacz.pl

(ac)

 
stat4u PortalPOLSKA.pl