Świebodzin
Zabezpieczali na terenie powiatu 3 wydarzenia

Policjanci ze Świebodzina w miniony weekend (22-23 września) zabezpieczali na terenie powiatu 3 wydarzenia, w tym dwa o charakterze sportowym

Reklama

Jednym z nich były doroczne zawody w bieganiu pod nazwą „Świebodzińska X” organizowane przez klub Herosi. Oprócz zabezpieczenia trasy zawodów, która przebiegała przez miasto, w jednej z kategorii puchary zostały ufundowane przez Komendanta Powiatowego Policji w Świebodzinie insp. Krzysztofa Sztejkę.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie w mijający weekend (22-23 września) zabezpieczyli 3 wydarzenia na terenie powiatu, z czego dwa o charakterze sportowym.

Pierwsze z nich, to cyklicznie odbywające się w Świebodzinie zawody w biegu na 10 kilometrów. Świebodzińska dziesiątka organizowana przez „Herosów” do startu przyciągnęła blisko 500 zawodników. Oprócz zabezpieczenia trasy biegowej, która przebiegała przez miasto, w jednej z kategorii sportowcy walczyli o puchar ufundowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Świebodzinie insp. Krzysztofa Sztejkę.

Drugim z nich był rajd rowerowy zorganizowany z okazji otwarcia ścieżki pieszo rowerowej w gminie Szczaniec. Otwarcie tego typu szlaków na pewno wpłynie znacząco na poprawę bezpieczeństwa tzw. Niechronionych czyli pieszych i rowerzystów, którzy w przypadku zdarzenia drogowego mogą najbardziej ucierpieć. Mundurowi zabezpieczyli przejazd rajdu w miejscach w których trasa przecinała drogi publiczne. Podczas otwarcia trasy rowerowej obecni byli I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świebodzinie podinsp. Piotr Domański.

Ostatnim z zabezpieczonych wydarzeń była procesja uczestników Festynu Rodzinnego spod Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie na plac przy Figurze Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Przy każdym z wydarzeń mundurowi zabezpieczali trasy po których poruszali się uczestnicy oraz kierowali ruchem drogowym aby nie doszło do zdarzeń drogowych.

stat4u PortalPOLSKA.pl