Wiele miast (380)

XXVIII Saletyńskie spotkanie młodych

Już po raz dwudziesty ósmy odbyło się spotkanie młodych w Dębowcu koło Jasła. Tym razem pod hasłem "GPS- Genialny Plan Stwórcy". Celem Saletyńskich Spotkań Młodych jest zaproponowanie młodzieży dobrego i głębokiego przeżycia czasu wakacji. To sześć dni refleksji, modlitwy, muzyki i radości. To dla młodych możliwość spotkania się we wspólnocie, by umocnić swoją wiarę, znaleźć odpowiedź na trudne pytania i problemy, odkryć swoje życiowe powołanie i poznać nowych Przyjaciół Jezusa i Maryi.

Reklama
Na dobry początek tygodnia odbył się koncert zespołu Matula, zespół muzyczny pochodzi z Krakowa w jego skład wchodzi siedem osób. Na swoim koncie mają płytę pt,, Każdy komuś służy", która zawiera 9 autorskich utworów grupy. Tuż po koncercie, nastąpiło oficjalne otwarcie Międzynarodowego Salentyńskiego Spotkania Młodych - MSSM. Zaraz po rozpoczęciu MSSM odbył się koncert Bongostan, który pochodzi z Opola. W kolejnych dniach również odbywały się ciekawe koncerty były to min. Imprateam- wodzireje brzescy, Maleo & Panny Wyklęte oraz Arkadio. W ciągu wszystkich 6 dni dla młodzieży były zapewnione obiady.
Ile trzeba ugotować jedzenia na tak wielką ilość osób jaką gromadzi w tym roku Dębowiec ?
- Codziennie przygotowujemy około jednej ton jedzenia , która codziennie znika.- Mówi Kucharka.

Co sądzisz o jedzeniu , które otrzymujesz każdego dnia tutaj?
-Według mnie za tak niską cenę jedzenie jest naprawdę wyśmienite, odpowiednio dobrane do dnia oraz do nazwy.-mówi uczestnik MSSM.

Prócz wspaniałych koncertów oraz smakowitych obiadów MSSM odwiedzili wyjątkowi goście. Codziennie obywały się konferencje na ciekawe tematy, które przekazywały świadectwo dla młodzieży. Świadectwa przekazywali Sylwester Laskowski, Siostry Barbara Marczewska oraz Agnieszka Wrońska, Patrycja Hurlak, ksiądz Bartosz Seruga MS i wielu innych. Podczas Salentyńskich Spotkań młodych honorowym gościem był Biskup Marek Solarczyk.
   
fot. Marcin Zoń
stat4u PortalPOLSKA.pl