Kalisz
Wykłady w ramach Światowej Konferencji Zdrowia Publicznego

W Centrum Dydaktyczne Badań Kół Zębatych trwają wykłady w ramach Światowej Konferencji Zdrowia Publicznego. Dotyczą one walki z tytoniem, wpływu używek na schorzenia kardiologiczne i budowania zdrowej społeczności.

Reklama
Swój punkt widzenia w materii szeroko pojętego, zdrowego trybu życia przedstawili naukowcy z wiodących uczelni Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Litwy, Ukrainy, Włoch, Norwegii i Polski. Swój wykład wygłosił również prezydent Krystian Kinastowski.

Włodarz Kalisza w swojej prezentacji mówił o specyfice naszego miasta, jego historii oraz dziejach rozwoju szpitalnictwa w mieście i regionie. Wspomniał także o dostępności do usług medycznych - liczbie i specjalizacji szpitali i przychodni, aptek. Omówił również realizowane przez samorząd zadania z zakresu ochrony zdrowia: programy profilaktyczne i działania z zakresu promocji zdrowego, aktywnego trybu życia.

Wieczorem w Sali Recepcyjnej ratusza uczestnicy sympozjum – naukowcy i samorządowcy – oraz przedstawiciele jednej z kaliskich rodzin podpiszą Deklarację Zdrowej Rodziny.

Reklama_________________________________________________________________________________________

 
Bezpłatnie dostarczamy zakupy
- w Kaliszu, 
Ostrowie Wlkp.
 
   

Kliknij:
        

_____________________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl