Mysłowice
Wspólne działania "Alkohol i narkotyki"

Mysłowiccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej w Katowicach przeprowadzili działania "Alkohol i narkotyki". Jak wskazuje nazwa akcji, mundurowi sprawdzali trzeźwość kierujących oraz jazdę pod wpływem środków odurzających.

Reklama
Podczas prowadzonej akcji funkcjonariusze skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i wyeliminowaniu tych, którzy kierują pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. 
Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie", bądź pod wpływem narkotyków. W akcji wykorzystano urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie, a także psa służbowego przeszkolonego do takich działań.
 
Podczas jednej z przeprowadzonych kontroli na ul. Katowickiej, mundurowi zatrzymali kierowcę pojazdu będącego pod wpływem środków odurzających. Po przeprowadzeniu dalszych czynności okazało się, że 20-letni mieszkaniec Mysłowic, kierujący tego dnia pojazdem audi A3 posiadał również środki odurzające w miejscu swojego zamieszkania. 

Reklama__________________________________________________________________________________________

Zakupy w Mysłowicach
 
 
Tel. (w godz. 6-22) 530 - 639 - 395
 
 
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
___________________________________________________________________________________________________

 
Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut posiadania i udzielania środków odurzających, do którego się przyznał. Teraz młodemu kierowcy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl