Lublin
Wschody piosenki artystycznej – zgłoszenia do konkursu

Jeden wokalista i jedna scena, dwa utwory i do trzech muzyków, żeby oczarować jury. V Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej „Wschody” odbędzie się w Chatce Żaka między 15 a 17 kwietnia. Dwa dni występów konkursowych i trzeci – z koncertem finałowym. Pierwszy krok, żeby wziąć w nim udział, jest prosty: zgłoś swój talent.

Reklama

Wschody coraz pewniej wpisują się w kalendarz polskiej piosenki. Piosenki szeroko pojętej, bo konkurs to przekrój od znanych szlagierów Kabaretu Starszych Panów i śpiewanych przez niejedno pokolenie tekstów Agnieszki Osieckiej po luźną interpretację piosenek Piotra Roguckiego, Spiętego czy Katarzyny Nosowskiej, a nawet polskich coverów Nicka Cave'a. Istotą konkursu jest talent wokalny, ekspresja sceniczna oraz świadoma interpretacja słowa i dźwięku. Tegoroczne zmagania wokalne zostaną wysłuchane i ocenione przez niezawodne jury – mieszankę profesji, doświadczeń oraz perspektyw muzycznych – Jana Poprawę, prof. szt. muz. Urszulę Bobryk oraz Karolinę Cichą. 

 

Pulę nagród stanowi 9 tys. zł, które uzupełnione będą, jak co roku, o nagrody w postaci występu na Festiwalu „Dźwięki Słów” czy nagrodę specjalną organizatorów. Jury nagrodzi najzdolniejszych śpiewających i najlepszego akompaniatora.
 

Reklama________________________________________________________________________________
 

Optima              
Zamów kuriera

Paczki, przesyłki
 

Kurier-Lublin.pl

Bezpłatna dostawa
sklepu spożywczego


tel. 534-787-231

WDomowychCenach.pl

 

 

_______________________________________________________________________________________
 

Doświadczeni „wschodowicze” (tj. uczestnicy Wschodów) zdążyli się już przekonać, że największym benefitem pozakonkursowym jest sama obecność na festiwalu. Organizatorzy tworzą od podstaw wydarzenie, które swoją atmosferą ma sprzyjać zdrowej rywalizacji i zacieśnianiu się więzi między początkującymi artystami z myślą o ich przyszłej twórczej współpracy. Wielką zaletą festiwalu są też koncerty towarzyszące – w tym roku w ramach tej bardziej profesjonalnej części wystąpią: Katarzyna Groniec, Babu Król i duet Poniedzielski&Podsiadło.

 

By stać się częścią tego muzycznego spotkania, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie http://wschodyfestiwal.pl 

Termin przesyłania zgłoszeń upływa 30 marca.

 

Więcej informacji:  

http://wschodyfestiwal.pl 

http://facebook.com/wschody

stat4u PortalPOLSKA.pl