Wiele miast (25)
Wrocławskie centrum biznesowe HP zmieni siedzibę i połączy swoje biura

Nowa wrocławska siedziba HP znajdzie się w kompleksie Dominikański. Przeniosą się tam pracownicy dwóch z trzech biur firmy w naszym mieście. Specjalizująca się w dostarczaniu nowoczesnych usług dla biznesu spółka koncernu Hewlett-Packard planuje przeprowadzkę na przełomie roku 2015/2016.

Reklama
HP Global Business Center właśnie podpisało ze Skanska Property Poland umowę najmu w kompleksie Dominikański. HP wynajęło niemal 16 400 metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

To największa taka umowa w historii Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej oraz największa umowa najmu dla HP GBC w Polsce. Według danych CBRE jest to również największa transakcja najmu powierzchni biurowej w miastach regionalnych w Polsce w bieżącym roku.

Dla HP Global Business Center przeprowadzka oznacza połączenie dotychczasowych dwóch biur (Globis i Grunwaldzki Center) w jednej lokalizacji. Trzecie biuro pozostanie w zabytkowym budynku Renoma.

- Specyfika prowadzonej przez nas działalności sprawia, że do wykonywania codziennych zadań potrzebujemy wysokiej jakości powierzchni biurowej, odpowiadającej najwyższym obowiązującym standardom i naszym specyficznym wymaganiom – tłumaczy Agnieszka Orłowska, prezes HP Global Business Center.

W HP podkreślają, że podczas podejmowania decyzji o centralizacji dwóch z trzech posiadanych biur byli przekonani, że Skanska Property Poland odpowie na ich potrzeby i przygotuje powierzchnię, która umożliwi sprawne zarządzanie i nieustający rozwój.

- Inwestycja Dominikański jest dla nas najlepszym miejscem na lokalizację biura, nie tylko ze względu na zaoferowany standard, ale również wyjątkowo dogodne położenie komunikacyjnie, które jest dużym ułatwieniem dla zatrudnionych w centrum pracowników – dodaje Agnieszka Orłowska.

To nie pierwsza transakcja najmu pomiędzy HP i Skanska Property Poland. W 2009 roku firmy podpisały umowę na wynajem powierzchni biurowej w budynku Grunwaldzki Center we Wrocławiu.

- Kolejna umowa najmu z HP to wynik dobrej relacji biznesowej, jaka łączy nas z tą firmą od wielu lat. To też potwierdzenie wysokiej jakości naszych budynków oraz dowód na to, że tworzenie biznesu w dialogu z klientem przynosi efekty. Dominikański dostosowaliśmy do potrzeb tak dużego najemcy jakim jest HP Global Business Center - podkreśla Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland.

Źródło: ARAW
stat4u PortalPOLSKA.pl