Wrocław
Wrocławski Budżet Obywatelski 2014. Zostały 2 dni!

Plac zabaw przy Skarbowców, Wyspa Przygód na Szczepinie czy estrada w Parku Południowym. Ruszyło głosowanie na projekty w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2014. Głosowanie potrwa do 29 września br. Do wyboru jest 3124 projektów. Przypomnijmy, że zasady Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego zmieniły się w stosunku do tych obowiązujących w roku 2013. Co uległo zmianie? Przede wszystkim kwota - w tym roku zamiast 2 mln zł wrocławianie mają do dyspozycji 20 milionów.

Reklama

Szybkie pożyczki dla Ciebie - SPRAWDŹ!

Wydłużony został termin składania projektów - w tym roku minął on 5 marca 2014 roku. W ubiegłym roku propozycje mieszkańców były bardzo zróżnicowane, dlatego w tym projekty małej i średniej skali mają mieć bardziej wyrównane szanse - wprowadzone zostały progi kwotowe. Dla projektów do 100 tys. zł mowa o kwocie 5 mln zł (tyle pieniędzy może zostać przeznaczonych na projekty z tej grupy), dla projektów powyżej 100 tys. do 500 tys. zł jest to kwota 8 mln, natomiast dla projektów powyżej 500 tys. do 1,5 mln - kwota 7 mln zł. Dodatkowo zwiększona została kwota przeznaczona na jeden projekt (do 1,5 mln złotych). Każdy z projektów musiał zostać poddany weryfikacji. Na przełomie sierpnia i września specjalny zespół opiniujący zatwierdził ostateczną listę projektów. W jego skład weszli m.in. eksperci z różnych jednostek urzędu, przedstawiciele NGO'sów, radni Rady Miejskiej Wrocławia.

Głosowanie będzie się odbywać między 15 a 29 września. Można głosować tylko raz, oddając głos na maksymalnie trzy projekty. Mieszkańcy mają do wyboru dwie drogi - albo zagłosują wypełniając formularz drogą elektroniczną przez portal, który ma służyć obsłudze WBO 2014, albo zrobią to w zorganizowanych punktach konsultacyjnych na terenie miasta. Wnioski można składać w Centrach Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego (godz. 8-17.15) przy: ul. G. Zapolskiej 4, pl. Nowy Targ 1-8, ul. W. Bogusławskiego 8,10, al. M. Kromera 44. Głosowanie zakończy się 29 września. Wyniki zostaną podane po podliczeniu głosów oddanych w formie elektronicznej i papierowej, najpóźniej 6 października 2014r.
Więcej informacji na: http://www.wroclaw.pl/wroclawski-budzet-obywatelski
 

Piotr Kuropiej www.PiotrKuropiej.pl
stat4u PortalPOLSKA.pl