Gdynia
Włosy - odbiciem naszego stanu zdrowia?

 
W świecie, w którym wygląd zewnętrzny odgrywa duże znaczenie, włosy mogą powiedzieć wiele o naszym stanie zdowia. Często ich stan to nie tylko problem natury estetycznej.

Nadmierne wypadanie włosów oraz choroba samej skóry głowy może świadczyć o poważnym problemie ze zdrowiem.

Reklama
Schorzenia skóry głowy oraz nadmierne wypadanie włosów, mogą być wynikiem wielu chorób m.in zaburzeń autoimmunologicznych oraz hormonalnych, cukrzycy, a nawet nowotworów. Sami często nie jesteśmy w stanie sobie pomóc, a jedynym ratunkiem może być wizyta u profesjonalnego specjalisty. Trychologia to jedna z dziedzin medycyny, specjalizująca w diagnozowaniu i leczeniu chorób skóry głowy oraz włosów. 
 
W Klinika Gorszewska Trychologia & Medycyna Estetyczna pracuje wykwalifikowana kadra, zajmująca się kompleksowym leczeniem i diagnozowaniem chorób skóry głowy takich jak m.in: łysienie androgenowe, łysienie typu żeńskiego (FPHL), łysienie typu męskiego (MPHL), łysienie plackowate (alopecia areata), wypadanie włosów (telogen effluvium), łojotokowe zapalenie skóry główy, łupież (seborrheic dermatiti), atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, grzybica owłosionej skóry głowy.
   
Klinika Gorszewska jest oddziałem renomowanej ogólnopolskiej sieci gabinetów trychologicznych Hair Medica - jedynym w województwie pomorskim oraz dystrybutorem środków farmakologicznych Hair Pharma.
 
Założycielką jest Magdalena Gorszewska
- specjalista trycholog, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Europejskiego Centrum Lekarzy Estetycznych w Warszawie, członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trychologicznego.

Certyfikowany specjalista marki Hair Pharma.

 Doświadczenie  w leczeniu chorób skóry głowy i łysienia zdobywałam pracując w Klinice Dermatologicznej w Białymstoku oraz w Klinice Hair Medica w Warszawie.  - Moja praca jest jednocześnie moją pasją - podkreśla Magdalena Gorszewska.  - Od wielu lat pogłębiam swoją wiedzę, poprzez uczestnictwo w międzynarodowych kongresach i szkoleniach z zakresu dermatologii i trychologii. Staram się na bieżąco obserwować światowe trendy i osiągnięcia nauki, dzięki czemu orientuję się w najnowszych metodach leczenia skóry głowy oraz wypadania włosów, przy pomocy których jest realna szansa zahamować ten proces oraz spowodować wzrost włosów i przywrócić skórze głowy zdrowie. Włosy to złożony temat: ich stan jest bezpośrednio powiązany z tym, jak żyjemy, co robimy, co jemy, gdzie pracujemy. Dla mnie najważniejsze jest holistyczne podejście do każdego pacjenta.
 
W Klinice Gorszewska diagnostyka jest wykonywana na podstawie komputerowego badania skóry głowy, ujść mieszków włosowych, biopsji trychologicznej oraz badań diagnostycznych i mykologicznych, niezbędnych do postawienia trafnej diagnozy. Opracowując plan leczenia specjalistki trychologii dostosowują zabiegi pielęgnacji włosów oraz efektywne środki farmaceutyczne, w tym preparaty hamujące łysienie oraz stymulujące porost włosów, wywodzące się z najlepszych włoskich laboratoriów farmakologicznych.

Stosowane są w Klinica Gorszewska innowacyjne metody leczenia schorzeń skóry głowy oraz łysienia i zagęszczania włosów m.in takie jak: osocze bogatopłytkowe owłosionej skóry głowy, peptydowa terapia leczenia łysienia dr. Cyj Hair Filler, mezoterapia Dermaheal HL, infuzja tlenowa z komórkami macierzystymi, oksybrazja skóry głowy, peelingi medyczne skóry głowy. Ponadto planując kompleksową terapię specjalistki Kliniki współpracują i konsultują diagnozę z lekarzami specjalistami: endokrynologiem, ginekologiem, psychologiem oraz dietetykiem klinicznym.
 
 
Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy zauważyli niepokojące zmiany na włosach czy skórze głowy.
 

Opracowanie: Klinika Gorszewska Trychologia & Medycyna Estetyczna 

http://www.klinikagorszewska.pl/
 
ul. Legionów 112 lok.2 Gdynia
 
Rejestracja: tel. nr  518 651 250Publikacja promocyjna


 
stat4u PortalPOLSKA.pl