Wiele miast (31)

Wisła nocleg – obiekty noclegowe w Wiśle i okolicznych miejscowościach

Trwająca zima to dla miejscowości górskich, a zwłaszcza osób i instytucji zajmujących się obsługą ruchu turystycznego, bardzo gorący okres. Do Wisły i okolicznych wiosek przybywają tłumy miłośników białego szaleństwa.

Ci, którzy niezbyt pewnie czują się na stokach narciarskich, mogą zwiedzać zabytki lub przemierzać kilometry pieszych szlaków turystycznych. 
Mogą również korzystać z miejscowych atrakcji, brać udział w kuligach, spożywać regionalne potrawy, korzystać z dobrodziejstw oferowanych przez salony odnowy biologicznej. 

Reklama
Wiele zależy od tego, w jakim miejscu się zatrzymamy – czy będzie to górska chatka w leśnym zaciszu, czy też kilku-gwiazdkowy hotel w ścisłym centrum miasta.


Baza noclegowa w Wiśle

Po wpisaniu w wyszukiwarkę Google hasła Wisła nocleg, otrzymamy niezliczoną ilość propozycji noclegów w zróżnicowanych cenach. Obiektów noclegowych można szukać także w inny sposób, m.in. korzystając z bazy wisla.com.pl, która pozwala na przeglądanie najlepszych ofert z Wisły, Szczyrku, Bielska-Białej, Ustronia, Istebnej oraz Brennej.
 
Baza noclegowa w Wiśle jest bardzo mocno rozwinięta, ponieważ miejscowość zarówno latem, jak i zimą cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony turystów, którzy cenią zwłaszcza piękno górskich krajobrazów i dobrze przygotowane stoki narciarskie. Oczywiście niemałą atrakcję stanowią także zmagania skoczków narciarskich – każdego roku w Wiśle odbywają się bowiem konkursy skoków narciarskich.
 

Wisła nocleg – dostępne obiekty noclegowe

Ogromną popularnością w Wiśle, ale także innych miejscowościach górskich cieszą się prywatne kwatery. Mogą to być drewniane domki, przeznaczone dla jednej rodziny bądź grupki znajomych, albo pokoje w domach, w których mieszkają ich właściciele. Prywatnych kwater warto szukać także pod nazwą „wolne pokoje” czy „pokoje gościnne”.

    Równie dużą popularnością cieszą się pensjonaty.
Wiele osób nie wie, czym pensjonat różni się od hote-
lu i wrzuca te obiekty noclegowe do jednego worka. Tymczasem pensjonatem może być obiekt, który udostępnia gościom co najmniej siedem pokoi
– w przypadku hotelu musi być ich więcej.

Poza tym pensjonaty zapewniają swoim gościom wyżywienie i wydają posiłki przez cały dzień, często jest też tak, że goście i właściciele budynku spożywają posiłki razem, dyskutując przy tym o okolicznych atrakcjach czy różnicach kulturowych. W pensjonacie panuje zatem swobodna, rodzinna atmosfera, czego zazwyczaj nie da się powiedzieć o luksusowym hotelu.
 
Jeśli chodzi o hotele w Wiśle, część z nich zapewnia swoim gościom szereg usług dodatkowych, m.in. możliwość skorzystania z masaży, sauny i różnorodnych zabiegów kosmetycznych. W niektórych budynkach można zagrać w kręgle, piłkarzyki czy bilard. Hotel to zatem znacznie więcej niż tylko Wisła nocleg – obiekty oferują wiele możliwości spędzania wolnego czasu np. w trakcie niepogody.
 

Beskidy przez cały rok

Największe natężenie ruchu turystycznego w Wiśle notowane jest w okresie wakacyjnym oraz w miesiącach zimowych. Ci, którzy na ogół starają się unikać zatłoczonych miejsc, mogą odwiedzić Beskidy także w innym okresie. Wiele obiektów noclegowych przyjmuje turystów przez cały rok, nie tylko w trakcie sezonu. Oczywiście trudno oczekiwać, że późną jesienią zatrzymamy się na polu kempingowym, jednak kwatery prywatne, pensjonaty czy hotele chętnie przyjmą strudzonych turystów niezależnie od panującej aury.

 
stat4u PortalPOLSKA.pl