Wiele miast (351)

Waporyzatory do ziół - jaki wybrać?


Waporyzacja ziół to coraz powszechniejszy sposób przyswajania właściwości ziół. Jest to także forma aromaterapii. Najważniejsze jest jednak to, że pozwala ona w najbardziej skuteczny, efektywny i bezpieczny sposób wydobyć smak i zapach ziół.

Waporyzację stosuje się nie tylko do CBD, ale i wielu innych, doskonale znanych ziół. 

Reklama
Na czym polega waporyzacja?

Waporyzacja to proces podgrzewania ziół do wysokiej temperatury. Podgrzanie to pozwala wydobyć z nich to, co najlepsze i w pełni skorzystać z ich właściwości. Temperatura jest jednak jednocześnie na tyle niska, aby zioła jedynie podgrzać, a nie doprowadzić do ich zapalenia i wydzielenia się szkodliwego dla zdrowia dymu.

Waporyzacja jest pewną formą inhalacji aromatem ziół. Wykorzystuje się ją najczęściej do podgrzewania CBD, babki lancetowatej, bazylii azjatyckiej, chmielu, dziurawca, eukaliptusa, jeżówki purpurowej, kocimiętki właściwej, waleriany, krwawnika, lawendy, lipy, melisy, mięty, trawy cytrynowej. Do podgrzewania potrzebny jest jednak waporyzator, czyli urządzenie, które
w bezpieczny sposób pozwala uzyskać odpowiednią temperaturę dla uwolnienia właściwości ziół.

 
Jakie waporyzatory są dostępne na rynku?
 
Waporyzatory to grupa bardzo różnicowanych urządzeń. Różnią się one zarówno wielkością, rozbudowaniem funkcji, jaki i modelem pracy (przenośny, stacjonarny). Możesz wybrać bardzo proste i atrakcyjne cenowo urządzenie jak VapCap 2019. To mały i niezwykle łatwy w użyciu waporyzator, który automatycznie dostosowuje odpowiedni zakres temperatur. Wykonany jest ze stali nierdzewnej klasy medycznej. Jest wyposażony w sygnowany kapturek(cap) sygnalizujący osiągniecie docelowej temperatury. Można go ze sobą zabrać wszędzie, ponieważ nie zajmuje wiele miejsca.

Nieco bardziej rozbudowanym urządzeniem jest Fenix Mini Vaporizer z akumulatorem o pojemności 1600 mAh. Inhalator działa w zakresie od 160°C - 220°C.  Wyświetlacz OLED ułatwia jego obsługę. Podobnej klasy sprzęt to Xmax Starry 3.0. Ten waporyzator posiada możliwość pełnej cyfrowej kontroli, wymienną baterię oraz magnetyczny ustnik z cyrkonu i anodowany aluminiowy korpus. On także występuje w kieszonkowym rozmiarze.

 
Przenośne waporyzatory występują także w klasie premium. Tutaj warto zwrócić uwagę na
Arizer Solo 2 z czytelnym wyświetlaczem. Sprzęt ten posiada niesamowitą pojemność baterii, ogrzewanie hybrydowe, a także wytwarza wysokiej jakości parę. Jeszcze wyższą klasę prezentuje waporyzator Mighty, który jest jedynym z najlepszych waporyzatorów przenośnych z ogrzewaniem hybrydowym na rynku. Jest zakwalifikowany także jako wybór medyczny, co świadczy o najwyższej jego klasie. Bez problemu można kupić także waporyzator stacjonarny np. Arizer Extreme Q, który pozwala używać węża do bezpośredniego inhalowania lub balonów do napełniania parą.

(ac)Publikacja promocyjna
stat4u PortalPOLSKA.pl