Legionowo
Wakacyjna wizyta dzieci w komendzie

W ubiegłym tygodniu 60 dzieci spędzających wakacje w ramach programu „Lato w mieście” z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie odwiedziło naszą komendę. Dzieci podczas intensywnej i pełnej atrakcji wycieczki dowiedziały się co może stwarzać zagrożenie dla ich codziennego bezpieczeństwa, czego nie wolno im robić aby bez wypadków spędzić wakacje. Nasi mali goście zwiedzili budynek komendy oraz przyjrzeli się pracy policjanta. Na koniec każdy uczeń otrzymał odblaski ufundowane przez Urząd Gminy w Jabłonnie.

Reklama

W ubiegłym tygodniu legionowscy policjanci spotkali się w komendzie z młodszymi mieszkańcami legionowskiego powiatu, uczestnikami „Lata w mieście” z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie.  Na początek nasi mali goście, obejrzeli wyposażenie stanowiska kierowania legionowskiej powiatowej Policji. Sprzęt łączności, monitoring pomieszczeń dla osób zatrzymanych. To tu dyżurny odbiera mnóstwo telefonów i to stąd  kieruje wszystkimi patrolami.

Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie miejskiego monitoringu. Następnie dzieci obejrzały także policyjny "areszt” – oczywiście z tej dobrej strony choć przez chwilę zostały „zamknięte” za kratami. Policjanci wydziału prewencji zaprezentowali także policyjny sprzę, radiowóz, a nasi mali goście mogli w nim usiąść i zobaczyć jak włączyć głośną policyjną syrenę.

Reklama________________________________________________________________________________

Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________

 

Każdy uczestnik wycieczki otrzymał też specjalny odblask ufundowany przez samorząd z Jabłonny oraz  edukacujmą książeczke o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą. 

Dzieci podczas tej niedługiej, ale intensywnej i pełnej wrażeń wycieczki dowiedziały się sporo o pracy policjantów, o tym, że mundurowi są gotowi na każde wezwanie osób potrzebujących pomocy.

ek

stat4u PortalPOLSKA.pl