Wiele miast (380)

Wakacje seniora - w znanym portalu dla seniorów Seniorzy24.pl


Znany serwis internetowy dla osób w wieku senioralnym Seniorzy24.pl  utworzył nową część serwisu, pod adresem: Seniorzy24.pl/wakacje, której zadaniem jest przedstawienie miejsc przyjaznych seniorom, które warto odwiedzić.
 
Zainteresowanie seniorów atrakcyjnymi miejscami wypoczynku rośnie, w miarę zmian stylu życia w Polsce. Rośnie świadomość, że dojrzały wiek powinien być czasem aktywności, realizowania zamierzeń i planów życiowych odkładanych nieraz przez wiele lat.  

Reklama
Gdzie wybrać się na wakacje?
 
Nad morze, w góry, na Mazury a może wyjechać za granicę? Obecnie wybór jest dość szeroki a ceny wyjazdów do kurortów w Polsce i za granicą wcale nie różnią się znacznie od siebie. Niemniej jednak nie tylko koszt wyjazdu jest ważny. Dla wielu seniorów bardzo istotne jest bezpieczeństwo, dostępność oraz wygoda. Jak się można przekonać oglądając wiadomości w telewizji, słuchając radia czy czytając gazety, w wielu państwach spadł poziom bezpieczeństwa.

Kraje dotąd chętnie odwiedzane przez polskich seniorów, takie jak Grecja, Włochy czy Egipt mają teraz spore kłopoty, które przekładają się m.in.na wzrost poczucia zagrożenia. Stąd też coraz częściej seniorzy zachęcani są do poznawania naszego kraju. Jak się okazuje Polska to nie tylko Warszawa, Kraków, Poznań czy Gdańsk, ale również mnóstwo malutkich miast i wsi, które warto 

odwiedzić.

Co warto zobaczyć?
 
Wybierając się do polskich miast mamy z góry określoną listę miejsc, które warto zobaczyć. Każdy wie, że będąc w Krakowie trzeba zwiedzić Wawel, w Warszawie należy zobaczyć Zamek Królewski i Muzeum Narodowe, a w Poznaniu koniecznie zajrzeć na rynek i zrobić sobie zdjęcie pod sławnym
   
Pręgierzem. Znacznie mniej osób zdaje sobie sprawę z tego, że nieco ponad 100 km od Poznania jest niewielka miejscowość Wschowa, gdzie można zanocować w Zamku Królewskim albo zobaczyć Muzeum Rzeźby Nagrobnej, gdzie znajdują się nagrobki liczące sobie kilkaset lat.

Jadąc w nieco innym kierunku jest Wolsztyn – miasteczko sławne ze swojej Parowozowni. Odwiedziny w tym miejscu to konieczność dla wszystkich miłośników starych pociągów. Powinni tam też pojechać miłośnicy przyrody, bo w maju można tam podziwiać kwitnącą Wyspę Konwaliową. Seniorom kochającym historię i posiadającym mocne nerwy polecić można odwiedziny w Czermnej. W tej miejscowości znajduje się Kaplica Czaszek. Jak sama nazwa mówi, jej głównymi ozdobami są ludzkie czaszki i kości. Szacuje się, że w jednym miejscu znajdują się szczątki 25-30 tys. osób. Odwiedzając to miejsce nie sposób nie myśleć o przemijaniu i odwiecznym mierzeniu się ze sobą życia i śmierci. To tylko kilka miejsc, o których wiedzą tylko osoby zainteresowane konkretnym tematem, a powinni znać je wszyscy.

    Aby pokazać, jak wiele interesujących rzeczy można zobaczyć w najbliższej okolicy, albo wyjeżdżając zaledwie kilkadziesiąt kilometrów poza miejsce zamieszkania powstała strona
Seniorzy24.pl/wakacje. Tutaj znajdują się opisy ciekawych miejsc, które warto zobaczyć oraz oferty miejsc noclegowych, gdzie można się zatrzymać zwiedzając Polskę.

(ac)


 
stat4u PortalPOLSKA.pl