Racibórz
W niedzielę rajd samochodowy w gminie Lubomia

 
Już 40 uczestników zgłosiło akces do Rajdowego Pucharu Amatorów w gminie Lubomia. Rajd odbędzie się w niedzielę, 15 lipca. Jest to już III runda Rajdowego Pucharu Amatorów Super sprint "Prypeć".
 
Start nastąpi z ulicy Wiejskiej 1, a zakończenie 8-kilometrowej trasy w Ligocie Tworkowskiej 17.

zdj. Tuszyński Rally Foto, tuszynskirallyfoto(at)gmail.com

Reklama
- Punktacja rajdu jest ogłaszana na stronie:
http://rajdowypucharamatorow.pl/data/uploads/dokumenty/111.pdf - zaprasza do udziału 


zdj. Tuszyński Rally Foto, tuszynskirallyfoto(at)gmail.com
    Krzysztof Henkel. – Rajd będzie rozgrywany w aż siedmiu kategoriach: w klasie 1, 2, 3, 4, RWD, CENTO i 126p.

W rajdzie biorą udział samochody do
tego przygotowane, ze wzmocnieniami konstrukcji i silnikami dostosowanymi do wymagań rajdu oraz oczywiście kierowca i pilot zabezpieczani są kaskami ochronnymi.


Zgłoszenia jeszcze przyjmuje Krzysztof Henkel, tel. 799 – 017 - 561.

Gmina Lubomia położona jest w powiecie wodzisławskim w województwie śląskim przy prawym  brzegu rzeki Odry, niedaleko 
autostrady A1 – węzła Gorzyczki – jak i również drogi wojewódzkiej 935, łączącej Racibórz z Pszczyną. W skład gminy wchodzi sześć sołectw: Lubomia, Syrynia, Buków, Grabówka, Nieboczowy, Ligota Tworkowska oraz tereny dawnej miejscowości Nieboczowy – aktualna nazwa Uroczysko Nieboczowy, gdzie odbędzie się Rajdowy Puchar Amatorów „Prypeć”. 
 
Gmina obejmuje powierzchnię 41,8 km², oraz zamieszkuje ją około 8 tysięcy osób. Zachwyca swoją naturalną urodą zespół przyrodniczo – krajobrazowy „Wielikąt”, na który składają się urokliwe stawy hodowlane, łąki i pola. Nie tylko przyrodnicy mogą obserwować różnorodną faunę i florę. 
 
W kompleksach przyrodniczych wytyczone są znakomicie opracowane szlaki dla turystów pieszych i dla rowerowych. Te szlaki są nadal rozbudowywane. 
 
Na terenie gminy  dotrwały do naszych czasów liczne obiekty historyczne, np. na granicy sołectw Lubomia i Syrynia znajduje się kopiec graniczny, wczesnośredniowieczne grodzisko. 
 
Zróżnicowany ekosystem oraz zabytki  gminy Lubomia zachęcają zarówno do obserwacji przyrody, wypoczynku na łonie natury oraz do aktywnej turystyki. W sołectwie Grabówka powstaje punkt widokowy.
 
Na turystów i innych przyjezdnych czekają w gminie Lubomia liczne punkty gastronomii i miejsca noclegowe. 

(ac)

 
stat4u PortalPOLSKA.pl