Bydgoszcz
VI Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”

Dobiegła końca VI edycja kujawsko-pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczny i przyjazny region”.

Do udziału w Olimpiadzie zgłosiło się 1000 uczniów z 70 szkół z województwa kujawsko-pomorskiego, w tym 295 uczniów z 16 bydgoskich szkół. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 99 osób (10 osób z Bydgoszczy). Natomiast do finału awansowało już tylko 15 uczniów (2 uczniów z Bydgoszczy). Każdy finalista miał za zadanie napisać autorski projekt pn. „Moja dzielnica bezpieczna i przyjazna” oraz wykonać prezentację do tej pracy.

18 marca, w Toruniu odbył się finał Olimpiady. Zwycięzcą została Marta Sternicka z Zespołu Szkół Nr 3 w Rypinie. Drugie miejsce zdobył Krzysztof Kropidłowski z Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy. Na trzecim miejscu uplasował się Maciej Becmer z Zespołu Szkół Nr 2 w Rypinie. Natomiast druga nasza zawodniczka Paulina Ziarnek z Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy zajęła miejsce siódme. Zwycięzca olimpiady otrzymał indeks upoważniający do podjęcia studiów w Wyższej Szkole Bankowej na dowolnym kierunku, natomiast najlepszy finalista z Bydgoszczy otrzymał laptopa ufundowanego przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. (jkd)